Blog

sada ručného náradia

Vybavte si dielňu, nech zakaždým nemusíte za susedom

V každom mužovi drieme domáci majster, či už si to prizná alebo nie. Možno máte to šťastie, že bývate na dome a máte prístup k domácej dielni, ale aj keby nie, je treba si vyhradiť priestor aspoň v kúte panelákovej pivnice. Možno si poviete, že na nejaké domáce opravy a úpravy nemáte bunky a existujú predsa oveľa šikovnejší domáci majstri. Ale väčšina mužov prosto má tú hrdosť na to, že buchne do stola a zaumieni si, že na vŕtanie poličky predsa žiadneho cudzieho chlapa nepotrebuje. Okrem toho, ak máte malého syna, bude vo vás chcieť vidieť svoj vzor. Lenže čo s tým, keď ste jednu polovicu dielne napožičiavali susedom a druhú ste ani nikdy nemali? Vyhrňte si rukávy, urobte si inventúru toho, čo máte a čo ešte potrebujete, a zhodnoťte, v akom stave je vaša „povinná výbava“ domáceho majstra. Či už ste práve postavili dom a chystáte sa dielňu zariaďovať od nuly, alebo ste čo to zdedili po predkoch alebo pôvodných majiteľoch nehnuteľnosti, je nasledujúci súpis práve pre vás.

Najprv si upracte

Začnite tým, že svoju dielničku upracete. Roztrieďte náradie na použiteľné a nepoužiteľné a druhú kategóriu hneď vyhoďte. Nezapratávajte si priestor vecami, o ktorých tušíte, že už ich nikdy nebudete používať. Tie ostatné potom pekne odložte do pracovného stola. Ak žiadny nemáte, môžete jeden kúpiť tu. A ak nemáte priestor na pracovný stôl, bude vám stačiť dielenský vozík, v prípade ešte menších – napríklad pivničných – priestorov aj systémové kontajnery, teda skôr príručné kufre alebo organizéry na náradie, ktoré sa veľmi prakticky dajú skladať na seba.

Čo kúpiť z ručného náradia

Na základe skúseností mnohých majstrov odporúčame všetko potrebné ručné náradie zohnať pekne v rámci jednej veľkej sady. Nielenže ušetríte – hromadná kúpa vyjde vždy lacnejšie – ale zároveň budete mať všetko upratané na jednom relatívne malom priestore. A hlavne všetko bude mať svoje konkrétne stanovené miesto. V tejto komplexnej sade náradia môžete nájsť okrem iného nasledujúce vybavenie:
 • kliešte – rôzne druhy vrátane kombinovaných, plochých alebo krimplovacích,
 • nožnice,
 • pilník,
 • ručnú rámovú pílku vrátane náhradnej čepele,
 • skrutkovače – opäť rôzne druhy pre rôzne účely vrátane jedného s vymeniteľnými bitmi,
 • bity a bitové adaptéry,
 • kladivo,
 • meter,
 • posuvné meradlo,
 • kľúče – otvorené vrátane jedného nastaviteľného, šesťhranné (imbusy) a kľúč na zapaľovaciu sviečku,
 • dláta a dierkovače,
 • a iné.
Možno si poviete, že toľko vecí ani nevyužijete, ale prečo nemať spoločne so základnou výbavou aj nejaký ten bonus naviac? Dierkovače alebo kľúč na zapaľovaciu sviečku sa možno nezíde hneď teraz, ale zase v kompletnej sade nebude zaberať žiadne extra miesto. Ak však už nejaké to ručné náradie máte, je asi zbytočné kupovať ho znovu. Preto odporúčame nakúpiť si sady tých konkrétnych typov náradia, ktoré vám „v portfóliu“ chýbajú. Či už ide o vidlicové kľúče, kliešte alebo gola kľúče. A určite nezabudnite ani na stolný zverák, ktorý náleží do samostatnej kategórie.
výbava domáceho majstra

Listová píla patrí do výbavy domáceho majstra

Z elektrického náradia vám stačí pár vecí

Čo sa týka elektrického náradia, bude vám na univerzálne domáce hobby práce stačiť pár vecí. Ak sa považujete za „informovaných laikov“ alebo dokonca profesionálov nejakej oblasti (napríklad zvarovaní či lakovaní), pravdepodobne už viete, čo na to potrebujete, a pravdepodobne už to aj doma máte. No úplným základom je samozrejme akumulátorový skrutkovač alebo rovno akumulátorová vŕtačka, bez ktorých sa žiadny domáci majster nezaobíde. Okrem toho si môžete vybrať aj z rôznych druhov brúsok, ktoré sa hodia pre rôzne účely. Do povinnej výbavy odporúčame multifunkčnú brúsku s trojuholníkovou plochou, alebo uhlovú brúsku, ktorú okrem brúsenia využijete aj na rezanie. Viac informácii o náradí pre domácich majstrov, ďalšie užitočné články, odporúčania, kvalitné výrobky a odborné poradenstvo nájdete na stránke denny.sk, prevádzkovanú spoločnosťou Denny Trans s.r.o.
Výber dámskeho prádla

Ako si správne vybrať dámske spodné prádlo

Výber spodného prádla často podceňujeme. Napriek tomu, že nákupmi vrchných vrstiev oblečenia možno trávime až neprimerane veľa času, stáva sa nám, že keď sa pustíme do nákupu podprsenky alebo nohavičiek, nejak príliš sa tým nezaoberáme. Hlavne nech už je to za nami. No vzhľadom na to, že aj spodné prádlo určuje, ako dobre či zle sa cez deň budeme fyzicky cítiť, je to veľká chyba. Zrejme poznáte pojem „funkčné prádlo“. V užšom zmysle slova ide o termoprádlo určené pre športové alebo extrémne výkony najmä v chladnom počasí, či už hovoríme o lyžovaní, behu alebo horskej turistike. Lenže popritom by sme nemali zabúdať na to, že funkčné by malo byť každé spodné prádlo. Nefunkčná bielizeň sa totiž môže skôr či neskôr negatívne podpísať na našom zdraví či psychickej pohode.

Pozor na zlú veľkosť podprsenky

Vašu konfekčnú veľkosť zrejme dobre ovládate, veď to asi nie je prvýkrát, čo si kupujete podprsenku cez internet. Lenže ako každé telo, aj ženské telo sa v priebehu času mení, a tak nie je od veci si pripomenúť, ako to s tými veľkosťami vlastne máme. Na premeranie vám bude stačiť iba krajčírsky meter a tabuľka, ktorú nájdete pri každom jednom modeli podprsenky na e-shope modneveci.sk. Meter by mal byť pri meraní vo vodorovnej polohe – ak ho napríklad v oblasti chrbta posuniete hore alebo dole, môže skresľovať. Prvým meraným údajom je obvod pod prsiami. Podotýkame tesne pod prsiami. Akonáhle je meter natiahnutý, ale neškrtí vás, je to znamenie, že meriate správne. Väčšinou vám vyjde číslo, ktoré odpovedá rozmeru 70 – 90. Druhý rozmer – obvod cez prsia, sa meria v najširšom bode pŕs, respektíve hrudníka, a podľa našej tabuľky vám nakoniec vyjde príslušné písmeno, povedzme od A do F. Ak ste merali dobre, príde vám presne taká podprsenka, ktorá vám padne ako na mieru. Nikde vám nebude padať ani vás nebude tlačiť a vy sa v nej celý deň budete cítiť pohodlne.

Aj nohavičky je možné vybrať zle

Aj dámske nohavičky si môžete vybrať nesprávne, aj keď zistiť tú správnu veľkosť zase nie je taký problém. Stačí len, opäť krajčírskym metrom, zmerať obvod bokov v ich najširšej časti a budete vedieť, akú veľkosť si máte kúpiť. Pri výbere nohavičiek by ste sa mali orientovať hlavne podľa strihu. Asi už sama viete, ktorý vám vyhovuje najviac. Alebo by ste chceli vyskúšať niečo nové? Z ponuky e-shopu si vyberiete napríklad pohodlné klasické dámske nohavičky pre každodenné nosenie, ktoré môžu byť nízke, stredné alebo vysoké, čo je definované výškou ich horného lemu. Nohavičky brazilky zakrývajú asi polovicu zadočku a vyzerajú popritom veľmi sexi. Tangá z ponuky tohto e-shopu nepôsobia lacno a sú určené nielen pre sebavedomejšie ženy. Napriek tomu si mnohé ženy myslia, že tangá nie sú pre ne, pretože vlastne vôbec nie sú pohodlné. Ale keď si už na ne raz zvyknete, zistíte, že aj tie sú vhodné napríklad na celodenné cesty či do práce. A nakoniec musíme spomenúť boxerky s nízkym sedom, v ktorých sa tiež budete celý deň cítiť veľmi dobre – ak si teda vyberiete tú správnu veľkosť. Všetky druhy nohavičiek sú dostupné v rôznych farebných aj materiálových variantách. Kúpite tak napríklad modely s čipkami ako ozdobou alebo celé čipkované alebo kúsky z hladkých materiálov, či už jednofarebné alebo vzorované. Okrem klasických podprseniek a nohavičiek nájdete v ponuke na modneveci.sk v kategórii dámske spodné prádlo tiež podprsenky pre ženy s veľkými prsiami, ďalej teplé ponožky, pančuchy či pyžamá, ale tiež špeciálnu sekciu s ponukou erotického spodného prádla.
skincare

Kozmetika Herbalife pre váš lepší pocit

Predstavte si svet, v ktorom je o vašu pleť dokonale postarané. Kde vaša pokožka nie je príliš mastná ani príliš suchá a kde vám vďaka kozmetike nepribúdajú vrásky naviac, ale naopak máte krásne hladkú, rozjasnenú a žiarivú pleť. Taký svet si už predstavovať nemusíte. Prináša vám ho kozmetika značky Herbalife.

Nemenej slávna kozmetika od slávneho producenta doplnkov stravy

Herbalife SKIN je ucelený rad kozmetiky od spoločnosti, preslávenej skôr doplnkami stravy. No rovnako stoja za pozornosť práve jej prípravky pre starostlivosť o pleť, ktoré stavajú na prírodnom základe a prinášajú skvelý pomer „ceny a výkonu“. Čo inými slovami znamená, že sa ich kvalita dá smelo, no zároveň oprávnene porovnávať s oveľa drahšími výrobkami konkurenčných značiek kozmetiky. Za zásadné je možné považovať nepoužívanie fosfátov a parabénov, čo už samo o sebe znamená redukciu potenciálnych vedľajších účinkov. Rovnako dôležité je rozdelenie portfólia produktov na riešenia pre ženy s normálnou až suchou pleťou a pre tie s normálnou až mastnou pleťou. Každá žena si tak nájde kozmetiku vhodnú pre jej typ pleti.

Kozmetika Herbalife testovaná špecialistami na dermatológiu

Kozmetické výrobky Herbalife SKIN boli testované špecialistami na dermatológiu, ktorí okrem skutočností uvedených vyššie ocenili aj ich obsah viac ako 15 druhov vitamínov a bylín. Prírodné látky v kozmetike hrajú zásadnú rolu. Aj veľké firmy v posledných rokoch priznávajú, že ich predchádzajúci dôraz na chémiu nebol úplne v súlade s želaniami žien, ktoré si kupovali ich výrobky. Vyrábať kozmetické prípravky na prírodnej báze je dnes trendom, ktorý priťahuje, no v prípade radu Herbalife SKIN určite nejde iba o marketingový ťah. Prírodné a prirodzené zložky kozmetiky sú doplnené o rozjasňujúce esenciálne oleje, ktoré majú sviežu vôňu. Tá vás pri rannej starostlivosti o vašu pleť povzbudí na celý nasledujúci deň. Jednotlivé prípravky radu Herbalife SKIN samozrejme môžete aj navzájom kombinovať a využiť ich pre rôzne fázy čistenia pleti.

Herbalife a denná starostlivosť o všetky typy pleti

O tom, že o pleť sa treba dobre starať, netreba polemizovať. Ženy mávajú pleť citlivejšiu, a tak tej starostlivosti prirodzene potrebujú viac ako muži. Keď svoju pleť zanedbávate, odzrkadlí sa to na vašom celkovom vzhľade. V kombinácii s každodenným stresom potom prichádzate o svoj mladistvý vzhľad rýchlejšie, než by ste mohli za iných okolností. Pre starostlivosť o pleť je však potrebné využívať aj vhodné kozmetické prípravky. Kozmetika s obsahom rôznych alergénov a chemických koktailov skutočne nie je vhodná. Práve tu nastupuje na scénu Herbalife s uceleným radom kozmetiky, ktorý sa ďalej delí na štyri samostatné kategórie. Po prvé tu máme kozmetické prípravky pre každodenné čistenie pleti, medzi ktoré patria Upokojujúci čistiaci prípravok s aloe, Rozjasňujúci čistiaci prípravok s citrusmi, Čistiaca ílová maska s výťažkami z mäty a Instantný ovocný peeling. Druhá kategória zahŕňa iba jediný prípravok, a to Povzbudzujúce bylinkové tonikum, ktoré obsahuje aloe vera, vonia po mandarínkach a jeho špecialitou je nulový obsah alkoholu.

V boji proti vráskam je Herbalife dlhodobo úspešnou značkou

Do tretice to sú prípravky pre redukciu vrások, výživu a ochranu pleti. Sem spadajú Sérum pre redukciu vrások a ďalej krémy pre rôzne účely ako Denný hydratačný krém, Hydratačný krém s ochranným faktorom SPF 30 a Výživný nočný krém. A nakoniec sú súčasťou radu Herbalife SKIN dva prípravky pre zlepšenie okolia očí, a to Hydratačný očný krém a Spevňujúci očný gél. Jednoducho sa s nimi zbavíte opuchov a zredukujete tiež množstvo jemných vrások. Pri väčšine týchto produktov garantujeme pozorovateľné výsledky do siedmich dní, ku ktorým bude patriť najmä celkovo zdravý vzhľad vďaka jemnejšej, hladšej a žiarivejšej pleti. A okrem toho sa budete cítiť lepšie.
hrozná bolesť pankreasu

Bolesti pankreasu určite neignorujte

Pankreas je pomerne malý, ale dôležitý orgán uložený na zadnej stene brušnej dutiny medzi žalúdkom a veľkými brušnými cievami. Produkciou hormónu inzulín, ktorý ovplyvňuje hladinu cukru v krvi a sekrét s vysokým obsahom tráviacich enzýmov. Produkované enzýmy uvoľňuje do tenkého čreva, čo napomáha tráveniu. Závažné zdravotné problémy, ktoré vznikajú pri podráždení alebo zápale pankreasu z rôznych príčin, sú zvyčajne sprevádzané silnými bolesťami.

Ochorenia pankreasu

K podráždeniu pankreasu najčastejšie prispieva nadmerná konzumácia alkoholických nápojov a časté prejedanie sa. Ochorenia môžeme podľa stupňa závažnosti rozdeliť na:
 • podráždenie pankreasu,
 • akútny zápal pankreasu (akútna pankreatitida),
 • chronický zápal pankreasu (chronická pankreatitída).
Najčastejšími príčinami spomínaných ochorení je teda nezdravé stravovanie. Veľmi tučné a vyprážané jedlá a dlhodobá nadmerná konzumácia alkoholu sú faktormi, ktoré tiež často súvisia s obezitou. K podráždeniu pankreasu často dochádza napríklad v období Vianoc alebo pri príležitosti rôznych osláv. Veľké množstvo jedla, predovšetkým tučných pokrmov v kombinácii s alkoholom, pôsobí na pankreas nepriaznivo a môže spôsobiť jeho podráždenie. To treba vnímať ako varovanie. Opakované podráždenie pankreasu môže časom viesť až k chronickému zápalu. Podráždenie pankreasu sa prejaví bolesťou nad pupkom – skôr vľavo a nevoľnosťou. Pokiaľ bezodkladne nezahájite pomerne prísnu diétu, hrozí, že sa vyvinie akútny zápal pankreasu. Niektoré varovné príznaky môžu však tiež upozorňovať na rakovinu pankreasu, pričom ide o málo poznané ochorenie, ktoré sa nie len ťažko lieči, ale aj diagnostikuje. Príznaky karcinómu nie sú špecifické, a preto môžu byť nesprávne interpretované. Príčinu zápalu pankreasu sa niekedy nepodarí zistiť a zápal môže vyvolať celý rad jednotlivých podnetov alebo ich kombinácia, ako napríklad:
 • konzumácia alkoholu,
 • niektoré lieky,
 • žlčníkové kamene,
 • vysoké hladiny vápnika v krvi, napríklad pri hyperaktívnych prištítnych telieskach,
 • poranenie brucha, chirurgický zákrok v brušnej dutine,
 • vysoké hladiny triacylglycerolov v krvi,
 • infekcia,
 • obezita,
 • cystická fibróza.
konzumácia alkoholu

Nadmerná konzumácia alkoholu.

Zápal pankreasu môže byť život ohrozujúci

Upchatie spoločného vývodu pankreasu a žlčových ciest žlčovým kameňom spôsobuje často problémy. Obzvlášť u žien. Pokiaľ dôjde k upchatiu odvodných ciest, sekrét produkovaný pankreasom nemá kam odchádzať. Následne dochádza k jeho aktivácii priamo v pankrease – tráviace enzýmy tak v podstate začnú zvnútra ničiť samotný pankreas. Vzniká prudká bolesť v nadbrušku, ktorá môže vystreľovať až do chrbtice. Pri pohybe alebo kašli sa bolesť môže ešte zhoršovať, naopak v kľude klesá. Nastupuje tiež silná nevoľnosť, zvracanie, nadúvanie a stolica je tukovite mazľavá. Spôsobené je to tým, že tuky bez sekrétu pankreasu v čreve nie sú spracované. Zápal sprevádzajú tiež horúčky. Samotná diéta už v tomto štádiu pacientovi nepomáha a je potrebné bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc. V tomto stave sa neodporúča vôbec nič piť ani jesť, aby sa potiaže ešte nezhoršili. Hrozí tiež nástup život ohrozujúceho šokového stavu s akútnym poklesom krvného tlaku, zrýchlenej činnosti srdca a prehĺbením dýchania. V niektorých prípadoch môže dokonca končiť smrťou.
nezdravé jedlo

Nezdravé jedlo a zlé stravovacie návyky

Čo môže pomôcť pri problémoch s pankreasom?

Ak už máte či nemáte bolesti, povedzme si, čo je dobré na pankreas. Vo všeobecnosti okrem zdravého životného štýlu, môžete podporiť zdravie pankreasu vybranými čajmi a výživovými doplnkami. Tie pokojne môžete užívať aj keď žiadne problémy s pankreasom nemáte. Podporujú správnu funkciu pankreasu na dennej báze. Pokiaľ sa chcete vyhnúť nepríjemným záchvatom, je vhodné užívať vitamíny na pankreas. Kapsule EPAM na pankreas vám pomôžu upraviť činnosť slinivky brušnej – obsahujú účinné látky z rôznych bylín, a vďaka želatínovému obalu nebudete cítiť chuť byliniek, a rozpustia sa tam, kde je to potrebné. Tento prípravok neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky ani dochucovadlá. Určite stojí za to ho vyskúšať a posilniť si zdravie tráviacej sústavy. Viac produktov, ktoré pomôžu podporiť vaše zdravie nájdete v internetovom obchode epam.sk.
pánska bunda

12 druhov zimných odevov, ktoré nesmú chýbať v šatníku žiadneho muža

Aj keď ste to v zhone, ktorý vás zastihol pred koncom roka možno ešte nestihli, stále je čas na nákup základných pánskych zimných odevov. Vyzerá, že na túto zimu bude lepšie, ak budete mať dobre pripravený šatník na nízke teploty. Pozreli sme sa na dvanásť kúskov, ktoré by nemali chýbať v žiadnom pánskom šatníku.

Základná otázka – ako vyzerať dobre a zároveň byť v teple

Nech sú pánske zimné bundy vo vašom šatníku akokoľvek pekné, nikdy by ste nemali obetovať vlastný komfort iba pre to, aby ste vyzerali dobre. Výber svojho oblečenia jednoducho musíte prispôsobiť chladnejšiemu počasiu.

Keď nie ste v pohode a trasiete sa vonku v kose, nebudete sa cítiť ani vyzerať dobre. Bez ohľadu na to, čo ste si na seba obliekli.

Aby ste boli v pohodlí, chránení pred vetrom a chladom a zároveň vyzerali dobre, mali by ste dodržiavať nasledovné odporúčania.

Noste viaceré vrstvy oblečenia

Jednou z veľkých výhod zimy je, že máte viac možností pri kombinovaní oblečenia. Môžete nosiť viac vrstiev a vyzerať dobre a navyše zostať v teple.

Dôležité je nepodceňovať základnú vrstvu – tričko a spodnú bielizeň, medzivrstvy ako košele, svetre, vesty, vesty, bombery alebo riflovka a, samozrejme, vonkajšia vrstva – teda bunda, parka alebo kabát. Každá zo spomínaných vrstiev by mala vyzerať dobre.

Dobrá parka, pevné topánky a niekoľko doplnkov vám pomôžu udržať telo v teple.

Základným pravidlom je ísť postupne – od najjemnejších látok po najhrubšie. Nikdy by ste však nemali mať na sebe toľko vrstiev, aby to obmedzovalo váš pohyb.

Pamätajte, že obliekanie vo vrstvách vám umožní vyzliecť si nejaké oblečenie, keď teplota stúpne alebo keď prídete do uzavretého priestoru, kde bude teplejšie.

muž a zima

Vyberte si materiály vhodné na zimu

Výber správneho materiálu zimného oblečenia je kľúčom k udržaniu tepla. Toto sú odporúčané najpoužívanejšie možnosti:

 • Bavlna – odporúča sa pre základnú alebo strednú vrstvu. Nebude vás hriať ako iné látky, ale umožní vašej pokožke dýchať a zníži množstvo potu.
 • Denim – používa sa hlavne na stredné alebo vonkajšie vrstvy a na džínsy. Odevy z tejto textílie sú ideálne pre ležérnejší vzhľad.
 • Koža – je to vynikajúca voľba pre vrchné oblečenie. Pánske kožené bundy sú klasikou a spoľahlivo chránia pred vetrom. Môžete ju použiť tiež ako strednú vrstvu – napr. vestou z tohoto materiálu.
 • Vlna – je ideálna pre strednú a vonkajšiu vrstvu. Je to najteplejší materiál, aký si môžete vybrať. Pred chladom vás ochráni aj jemný vlnený sveter.

Používajte vhodné doplnky

Medzi najdôležitejšie pánske zimné doplnky patria hlavne tieto tri – čiapky, šály a rukavice. Pomôžu vám ochrániť časti tela, ktoré sú zvyčajne najviac vystavené pôsobeniu chladu.

Vyberte si vhodnú zimnú bundu

Bunda je v zimne priam nevyhnutnosť. Bude to prvé, čo ľudia na vás uvidia. Preto vyberajte starostlivo – chcete predsa urobiť dobrý dojem.

Správny výber bundy vhodnej pre váš typ postavy bude závisieť od vašich požiadaviek a od počasia, do ktorého je určená.

V ideálnom prípade by ste mali mať v šatníku aj klasický kabát. Taký, ktorý nikdy nevyjde z módy. Určite odporúčame výber neutrálneho odtieňa, ako je sivá, tmavomodrá alebo khaki.

pánske oblečenie v zime

Noste správnu obuv

V zime môžete nosiť športovú alebo spoločenskú obuv. Keď však teplota klesne príliš nízko, nebudú to do zimy vaši najlepší spojenci.

Okrem toho, že dostatočne nechránia nohy pred chladom, by ste sa mohli pošmyknúť a nepríjemne spadnúť. Najlepšie je zvoliť kvalitné zimné topánky, ktoré sú pohodlné a zároveň vyzerajú dobre. Musia byť zateplené, vyrobené z dobrého materiálu a chrániť vás pred poveternostnými vplyvmi.

12 nevyhnutných pánskych odevov na zimu

Dobrá parka, pevné topánky a niekoľko doplnkov vám pomôžu udržať telo v teple. Ak hľadáte nové veci, ktoré by ste mohli doplniť do svojho šatníka, alebo vymeniť niektoré, ktoré už máte, tento zoznam je pre vás ideálny.

Parka pripravená na každé počasie

V chladnejších mesiacoch budete musieť mať vždy po ruke dobrú zimnú bundu. Vo vašom šatníku by mala byť aspoň jedna dobrá parka alebo iná kvalitná bunda, ktorá vás zahreje. Myslite na to, že by to malo tiež prispieť k vášmu štýlu a pomôcť vám vyzerať čo najlepšie.

Ktorýkoľvek z modelov ponúkaných v online obchode bestlook.sk dostatočne ochráni pred chladom a budete v nej vyzerať skvele.

Kvalitný sveter

Ako už sme si povedali, v zime je najlepšie obliekanie vo viacerých vrstvách. Môžete sa tak chrániť pred chladom, byť v pohodlí a prispôsobiť sa zmenám teplôt počas celého dňa.

Pre dobrý vzhľad vrstiev je najlepšie mať kvalitný sveter, ktorý vám umožní udržať chlad na uzde. Na výber je veľa štýlov a materiálov. Môžete si zvoliť klasickú vlnu, alebo trebárs aj kašmír, ktorý je však podstatne drahší.

Sveter s golierom je dnes asi najpopulárnejší. Môžete ale tiež použiť výstrih do V, či svetre s okrúhlym výstrihom. Nič nepokazíte ani svetrom s malým zipsom na krku. Všetko závisí iba od vášho vkusu.

Zimné topánky

V týchto mesiacoch si ani nemusíte pozrieť predpoveď počasia, aby ste vedeli, že bude chladno. V ostatných rokoch síce neriešime úplne bežne, či bude pršať alebo snežiť, no to tiež závisí od lokality, v ktorej žijete. Na ochranu nôh pred poveternostnými podmienkami by ste mali mať dobré zimné topánky.

Kvalitné zimné topánky pomôžu chrániť vaše nohy pred chladom a vlhkosťou a zabránia tiež pádom alebo pošmyknutiu, ak náhodou prituhne.

Košeľová bunda

Tento model búnd je mäkší a ľahší ako tradičné bundy, ale hrubší ako klasické košele so zapínaním na gombíky. Vďaka tomu je vynikajúcou voľbou pre chladnejšie mesiace.

Košeľová bunda sa dá použiť tiež ako bombera. Umožní vám vyzerať dobre a chráni vás pred chladom zimných a prechodných mesiacov.

Vesta

Vesta je skvelým kúskom na vrstvenie v zime. Na svetri alebo košeľovej bunde bude vyzerať skvele. Ak je však chladnejšie počasie, môžete ju nosiť aj pod hrubšou bundou.

Tmavé rifle

Nie je to zrovna exkluzívny kúsok na chladnejšie mesiace, ale v skutočnosti je nevyhnutné, aby v každom pánskom šatníku boli tmavé rifle. Máme za to, že šatník správneho muža sa jednoducho nezaobíde bez tmavých riflí.

Okrem toho je bežné, že v zime sa obliekame skôr do tmavších farieb, takže rifle v odtieňoch ako tmavomodrá alebo čierna budú zároveň vynikajúcim kúskom na kombinovanie. Sú priam ideálne pre zimnú sezónu.

Vlnený kabát

Parky a bundy sú ideálne do nepriaznivého počasia, najmä keď prší alebo sneží. Ale vlnené kabáty sú vynikajúcou voľbou pre najpríjemnejšie zimné dni – aby vás zakryli, keď idete do kancelárie alebo na formálnejšiu udalosť.

Vo všeobecnosti platí pravidlo, že keď je chladno, ale nie je nepriaznivé počasie, noste vlnené kabáty.

Šál, ktorý vyniká

Túto sezónu si štýlovo zakryte krk. Môžete použiť niektoré neutrálne farby, ako je modrá alebo sivá, nič nepokazí ani pruhovaný vzor.

Šál okrem toho, že vás chráni pred chladom, dodá vášmu vzhľadu zvláštny ráz a budete vyzerať oveľa lepšie.

Majte na pamäti, že keď ste vonku v zime, budete nosiť pravdepodobne neutrálny kabát. Šál vám teda dáva šancu vyniknúť v dave. Uprednostnite tie pestrofarebné, vyhnite sa však neónovým odtieňom.

Semišové topánky

Tento typ materiálu topánok sa veľmi dobre hodí do zimy. Dobre sa kombinujú s takmer akýmkoľvek typom oblečenia, či už sú to rifle alebo ležérne chinos nohavice. Môžete ich dokonca nosiť k spoločenským nohaviciam, ktorým dodajú ležérnejší vzhľad.

Rovnako pri vlnenom kabáte sa odporúčajú do chladných zimných dní, ale bez extrémnych poveternostných podmienok. To znamená, že ak sneží alebo prší, vyberte si iné topánky.

Dlhé spodné prádlo

Ak viete, že budete dlho mimo domova, v extrémnych podmienkach, či už pri športe alebo návšteve zasneženej hory, zvážte kúpu dlhej spodnej bielizne.

Tento odev vám poslúži ako prvá vrstva, aby lepšie zakryl vaše nohy, a môžete ho použiť s džínsami alebo nohavicami.

Dotykové rukavice

Rukavice budú v zime najlepším spojencom na ochranu vašich rúk pred chladom. Ale ak patríte k tým, ktorí neustále kontrolujú váš mobil, rukavice si musíte neustále obliekať a vyzliekať. Špeciálne rukavice na ovládanie smartfónov budú teda vašou najlepšou voľbou.

Tieto typy rukavíc majú na špičkách prstov alebo aj v celej ploche rukavíc špeciálnu tkaninu, ktorá umožňuje používať dotykové obrazovky bez toho, aby ste si ich museli dávať dole. Nájdete ich okrem iných materiálov aj z vlny či kože.

Pred tým, ako si kúpite rukavice, uistite sa, že ruky dobre ochránia pred chladom, že neabsorbujú vlhkosť a že vyzerajú elegantne.

Pre mužov je najvážnejšou a najelegantnejšou možnosťou koža. Dobre chránia vaše ruky a sú nestarnúcou klasikou.

Vlnený klobúk

Je dobre známe, že hlavou strácame veľkú časť svojho telesného tepla. Preto je dôležité hlavu v zime dobre zakryť. Mohli by ste nosiť ušanku alebo obyčajnú čiapku, ale pridať ešte trochu šmrncu s dobrým vlneným klobúkom nie je zlý nápad.

Pre mužnejší vzhľad sa odporúča nenosiť klobúky s ozdobnými prvkami. Iba zhoršia váš štýl. Klasický klobúk v neutrálnych odtieňoch bude symbolom mužnosti a zrelosti.

Ako vidíte, pri výbere základných pánskych zimných odevov sa môžete účinne chrániť pred poveternostnými podmienkami a zároveň vyzerať dobre. Túto sezónu nebudete musieť obetovať svoj štýl. Aké ďalšie kúsky by ste pridali do nášho zoznamu? Dajte nám vedieť.

Prebíjanie odpadov Vranov

Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou

Keď sa objavia problémy s upchatým odtokom alebo kanalizáciou a zlyhali všetky pokusy o ich svojpomocné riešenie, potrebujete sa spoľahnúť na pomoc tímu skúsených krtkovačov. Prebíjanie odpadov Vranov – firma, ktorá už dlhé roky poskytuje výnimočné inštalatérske služby jednotlivcom, rodinám a podnikom vo vašom regióne.

Rodinný podnik Prebíjanie odpadov Vranov s tradíciou

S viac ako 10 ročnými skúsenosťami v oblasti prebíjania odpadov, by mohol byť miestny rodinný podnik presne to, čo je potrebné na rýchlu, spoľahlivú a profesionálne odvedenú prácu.

Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou ako osvedčený poskytovateľ čistenia odpadov a inštalatérskych a služieb vďaka profesionálnemu vybaveniu a rozsiahlym vedomostiam o všetkých záležitostiach týkajúcich sa problematiky kanalizácií a septických systémov, je pripravený a vybavený na zvládnutie aj tých najzložitejších problémov. Okrem toho sme vám k dispozícii 24 hodín denne.

Zavolajte nám kedykoľvek

Máte problém s odtokom, odpadovým potrubím či kanalizáciou? Neváhajte, zodvihnite telefón a kedykoľvek nám zavolajte, aby ste zistili, čo pre vás Prebíjanie odpadov Vranov môže urobiť. Sme presvedčení, že dokážeme spoľahlivo odstrániť drvivú väčšinu havárií a porúch a prispôsobiť sa možnostiam vášho rozpočtu.

Chápeme, aké je nepríjemné zápasiť s pomalým odtekaním odpadovej vody alebo upchatou kanalizáciou a vieme, ako dôležité je rýchlo a efektívne ich vyčistiť alebo opraviť. Asi ani nemusíme hovoriť, že ak sa upchatý odtok nelieči, môže viesť k ďalšiemu poškodeniu a omnoho väčším problémom.

Zázračný čistič odpadov – Prebíjanie odpadov Vranov

Zázračný čistič odpadov – Prebíjanie odpadov Vranov

Nehovoriac o tom, že svojpomocné pokusy o odstránenie problému pomocou zvonu alebo chemických prostriedkov môžu viesť k poškodeniu vášho bytového vybavenia alebo dokonca k ohrozeniu vášho zdravia.

Máte upchatý odtok, odpadové potrubie alebo kanalizáciu? Zavolajte nám ešte dnes a spoločne naplánujeme prebíjanie vašich odpadov.

Bežné príčiny upchatých odtokov

Zanesené odtokové rúrky a potrubia sú jedným z najbežnejších problémov v domácnosti. Zvyčajne im však ľudia nevenujú dostatočnú pozornosť, kým úplne neparalyzujú celú domácnosť. Bublajúci či pomaly odtekajúci odtok však môže rýchlo prerásť do veľkých problémov, ak tieto problémy s odpadovým potrubím nebudú bezodkladne vyriešené.

Asi posledná vec, ktorú chcete zažiť, je pretečenie splaškových odpadových vôd, ktoré môžu spôsobiť ďalšie problémy a viesť k rozsiahlym a nákladným opravám. Väčšine havárií je možné pritom zabrániť včasným rozpoznaním príčin upchatia odtoku.

Najčastejšie príčiny upchatého odpadového potrubia v domácnosti:

 • vlasy,
 • masť, olej, mydlo, pracie prostriedky,
 • zvyšky potravín,
 • drobné predmety,
 • korene stromov,
 • hygienické potreby, obrúsky, handry, toaletný papier,
 • a mnohé naozaj skvostné kuriozity.
zanesený odtok - prebíjanie odpadov vranov

zanesený odtok – prebíjanie odpadov vranov

Ako zabrániť upchatiu odpadového potrubia

Domácnosti často trpia nedostatočnou údržbou odpadového systému. Upchatý odtok vo všeobecnosti predstavuje jednu z najväčších nepríjemností. Prebíjanie odpadov nie je zrovna činnosťou, ktorej sa chcete venovať.

Aj preto má väčšina z nás rada ľahké a rýchle riešenia. Je oveľa lákavejšie vybehnúť do obchodu a kúpiť zázračné riešenie vo fľaši. Veď v reklame vyzerá vyčistenie odtoku tak jednoducho – za pár minút času a niekoľko eur. Pritom tieto prostriedky spôsobujú viac problémov ako úžitku a navyše sú toxické a niekedy je manipulácia s nimi dokonca nebezpečná.

Profesionálne prebíjanie odpadov Vranov – to je špičkový servis

Uvedomujeme si, že nie je príjemné nechať vstúpiť cudzie osoby do súkromia vášho domova alebo firmy. Keď už však musí k tomu dôjsť, tak očakávate, že vaši hostia budú zdvorilí a ohľaduplní.

K svojmu okoliu sa v tíme prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou vždy správame úctivo a zdvorilo – bez ohľadu na to, či vykonávame služby v byte, dome alebo v kancelárskych priestoroch. Chápeme, že je našou povinnosťou prísť včas, pracovať efektívne, s pozitívnym prístupom a nechať našich zákazníkov, aby mohli byť úplne spokojní s prácou, ktorú sme vykonali.

Niekoľko tipov, ako môžete zabrániť upchatiu odpadov:

 • Pravidelne z odtokov odstraňujte vlasy a zvyšky, ktoré by sa mohli hromadiť v potrubí. Odporúčame do odtokov vložiť sitká na zachytávanie zvyškov potravín, vlasov a iného odpadu.
 • Nevylievajte do odtoku olej alebo mastnotu, pretože v odpadovom potrubí vytvára nánosy, ktoré sa postupne hromadia a umožňujú v potrubí uviaznuť ďalším predmetom.
 • Pokiaľ sa vám pri umývaní riadu do odpadu dostanú zvyšky jedla, nechajte chvíľu tiecť studenú vodu, aby pevné zvyšky spláchli a odplavili celou dĺžkou odpadového potrubia.
 • Nesplachujte väčšie množstvo toaletného papiera po použití toalety. V žiadnom prípade nesplachujte dámske hygienické výrobky alebo detské plienky. Okrem toho, že môžu upchať toaletu, dokážu takto odstaviť aj celý kanalizačný systém.
 • Do záchoda nikdy nevyhadzujte šupky zo zemiakov, banánov či pomarančov, vaječné škrupiny ani usadeninu z kávy. Na tie odporúčame radšej použiť domáci kompostér.

Niekoľko ďalších rád od tímu prebíjanie odpadov Vranov na záver

Splachujte iba toaletný papier a vyhnete sa upchatému záchodu

Problém s upchatým odpadom nie je práve milou záležitosť a každý by sa jej najradšej obišiel oblúkom. Napriek tomu sa často objavia i tieto „neduhy“ a nám nezostáva nič iné, ako vzniknutú situáciu vyriešiť. Obraciame sa na inštalatérov – krtkovačov, prípadne sa chopíme opráv ako domáci kutili. No čo robiť, aby sme problému s kanalizáciou predišli?

V mnohých prípadoch to vôbec nie je zložité. Ponúkneme vám jednoduché rady, ako sa vyhnúť upchatému záchodu a ako riešiť nepríjemnosti s tým spojené.

Toaletný papier je špeciálny výrobok, aj keď vyzerá tuctovo

Na začiatok platí, splachujte iba toaletný papier! Ide o dôležitý tip, pokiaľ sa nechcete neustále trápiť upchatým odpadom. Toaletný papier sa po kontakte s vodou začne roztápať a následne sa rozkladá vo vyhnívacej nádrži.

Zatiaľ čo tento produkt je špeciálne navrhnutý na rozklad, to isté nemožno povedať o hygienických vreckovkách, mokrých obrúskoch, prípadne dámskych hygienických potrebách, ako sú vložky a tampóny.

Vodou nafúknutý problém v kanalizácii

Niektoré z týchto produktov majú tendenciu napúšťať sa vodou a zväčšovať svoj objem, čím sa veľmi ťažko rozkladajú. Ďalším problémom, ktorý spôsobuje upchatie záchodu býva i splachovanie väčších kusov potravín. Ale ako nám prezradili priatelia z krtkovanie Bratislava, v odpadovom potrubí neraz narazia na aj handry či dokonca tričká.

Spravíte dobre, ak sa budete daným postupom vyhýbať. Potraviny môžete vyhadzovať na kompost, nie do záchoda!

Zvon – starší brat prebíjania odpadov

Pokiaľ vás postihol problém s neodtekajúcim odtokom a vy si neviete dať rady, máme pre vás postup, ako sa s upchatým odpadom popasovať. Skôr ako oslovíte službu na prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou, skúste ako prvé použiť zvon. Vytvoríte ním podtlak, ktorý upchávku posunie. Ak budete mať šťastie, upchatý odpad sa uvoľní.

V niektorých prípadoch ani opakované pokusy o prebíjanie odpadu so zvonom nemusia zabrať. Aj keď to neodporúčame, no môžete skúsiť siahnuť po chemikáliách.

Obávaná a škodlivá chemická bomba niekedy pomôže

Pred použitím chémie sa musíte zbaviť všetkej prebytočnej vody v toalete. Je potrebné ju odčerpať až do dna pomocou hadičky, prípadne malého čerpadla. Následne nalejte do misy roztok. Kúpte si overené produkty a riaďte sa radami na príbalovom letáčiku (nádobe).

Pokiaľ je manipulácia s nimi veľmi riziková, nehazardujte a radšej si zavolajte na pomoc krtkovača, ktorý má dlhoročné skúsenosti. Ak sa chcete vyhnúť chemikáliám, no naďalej trváte na vlastnej oprave, na prebíjanie odpadov skúste ešte použiť mechanického krtka (inštalatérsku pružinu).

Pokiaľ sa sa však voda neustále hromadí v záchodovej mise pri každom ďalšom spláchnutí, pravdepodobne je odtok zapchaný niekde hlbšie, kde ste sa pri prebíjaní odpadu nedostali.

Problémy s upchatým potrubím odstráni prebíjanie odpadov Vranov

V tomto prípade je dobré objednať si inštalatéra, ktorý si osvojil prebíjanie odpadov ako svoje remeslo a so vzniknutým problémom sa popasuje určite lepšie, ako vy.

Vyhnite sa upchatému záchodu prevenciou. Nesplachujte potraviny a hygienické potreby, ktoré do toalety nepatria. Obzvlášť sa vyhnite potravinám ako cestoviny a ryža, ktoré viažu vodu.

Múka v odpadovom potrubí ako dokonalé lepidlo

Nepríjemná je i múka, ktoré dokáže v kombinácii s vodou vytvoriť neželané lepidlo. Problémy môžu narobiť aj spomínané hygienické potreby, ktoré rapídne zväčšujú svoj objem.

Taktiež sa vyhnite splachovaniu kondómov. Latex sa  nerozpúšťa, navyše sa môžu kondómy ľahko naplniť vzduchom alebo vodou, natiahnuť sa a spôsobiť neželané problémy.

V regióne vám poskytujeme nasledovné služby: Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou, Čistenie kanalizácií Trebišov, Vývoz žumpy Svidník, Čistenie lapača tukov Stropkov, Čistenie odpadov Sobrance, Čistenie odtoku Snina, Inštalatéri Rožňava, Prebíjanie odpadov Prešov, Tlakové čistenie odpadov Poprad, Čistenie sifónov Michalovce, Výmena stupačiek Medzilaborce, Krtkovanie Košice, Odsávanie žumpy Humenné, Havarijná služba Bardejov.

Tieto cenné informácie a odporúčania vám priniesol krtkovač Huglo.

refraktometer

Meranie cukornatosti kvasu

Refraktometer je jednoduchý optický prístroj určený na meranie vlastností roztokov – v tomto prípade na meranie cukornatosti kvasu, pomocou metódy využívajúcej lom svetla. Meranie s optickým refraktometrom na cukornatosť kvasu je veľmi jednoduché. Na analýzu vzorky postačuje nakvapkať na šikmý sklenený hranol pár kvapiek testovanej tekutiny, priklopiť priehľadné viečko, aby sa kvapalina na ploche hranola rovnomerne rozprestrela.
refraktometer refraktomer

Refraktometer s príslušenstvom

Následne je potrebné nasmerovať hranol refraktometra proti zdroju svetla a pohľadom do optiky prístroja uvidíte v kruhovom priezore zvislú stupnicu, ktorú bude kolmo pretínať hranica modro-bieleho rozhrania. V mieste, kde hranica pretína stupnicu už potom stačí iba odčítať nameranú hodnotu. Refraktometricky môžeme testovať prakticky všetky roztoky, pri ktorých dokážeme interpretovať už spomínanú univerzálnu fyzikálnu veličinu – refrakčný index.

Meranie refrakčného uhla

Keď svetlo vstupuje do kvapaliny z okolitého prostredia, mení svoj smer – tento jav sa nazýva lom. Refraktometre merajú odchýlku od pôvodného smeru a ten sa nazýva uhol lomu. Refraktometer na cukornatosť zobrazuje kritický (medzný) refrakčný uhol vzorky, ktorý interpretujeme so stanovenými hodnotami indexu lomu zobrazenými na stupnici. Pomocou týchto hodnôt je možné určiť koncentrácie roztokov.

Lom svetla interpretovaný refraktometrom

Metóda merania refraktometra je založený na fyzikálnom princípe lomu svetla. Svetlo prechodom do opticky hustejšieho prostredia spomaľuje, a zrýchľuje, keď prechádza do menej opticky hustého prostredia. Zmena rýchlosti je sprevádzaná zmenou smeru a pri určitom uhle dopadu sa svetlo v druhom prostredí vôbec nelomí, ale úplne sa odráža. Uhol, pod ktorým k tomu dôjde, sa nazýva kritický uhol a práve tento uhol merajú refraktometre. hrozno   Vzorka určená na meranie cukornatosti kvasu refraktometrom musí byť v priamom kontakte s meracím hranolom. Prichádzajúce svetlo pod uhlami menšími ako je kritický uhol úplného odrazu sa čiastočne láme cez vzorku, zatiaľ čo prichádzajúce svetlo z uhlov väčších ako je kritický uhol sa úplne odráža. Na meraní indexu lomu svetla je založená aj optická metóda analytickej chémie – tzv. refraktometria. V internetovom obchode kupteraz.sk nájdete okrem refraktometrov množstvo ďalších výrobkov ako digitálne váhy, teplomery a ďalších meracie prístroje, zdravotné pomôcky, doplnky pre autá atď.
rolovacie tieniace plachty
rolovacie tieniace plachty

Rolovacie tieniace plachty · prekrytie záhrad a terás

Rolovacie tieniace plachty začali byť v posledných rokoch veľmi populárne a v určitých scenároch využitia dokonca v určitej miere nahrádzajú tradičné rolety a markízy. Rovnako vhodné sú na súkromné záhrady, ako tienenie terás a posedení. Alebo tiež na prekrytie verejných priestranstiev pred  kaviarňami či reštauráciami, prípadne pre optické predelenie vchodov do sídiel firiem.

Na čo slúžia rolovacie tieniace plachty

Leto roku 2020 bolo veľmi náročné z pohľadu poveternostných vplyvov. Júlové dažde a prehánky prešli do augustových horúčav. A isto nám dáte za pravdu, že ani jeden z týchto rozmarov počasia nie je pre sedenie pod otvoreným nebom príliš vhodný. V oboch prípadoch sa tak musíme nejakým spôsobom chrániť, aj keď z rôznych dôvodov. Nie každý má ale svoju terasu alebo priestory pred letnou kuchyňou možnosť prekryť pevnou strechou. Niekedy je to drahé, inokedy nepraktické a neraz do toho majú čo hovoriť pamiatkari alebo stavebný úrad. V takýchto situáciách je dobré popremýšľať o nejakom vhodnom riešení. Rolovacie tieniace plachty majú ešte tú výhodu, že ich môžete môžete pomerne jednoducho premiestniť na iné miesto, v prípade, že to bude potrebné. Ráno si tak môžete užívať mierneho slniečka. Akonáhle začne slnko páliť, skryjete ho za plachtu. A vy sa tak nemusíte presúvať sa dovnútra alebo zložito sťahovať záhradný nábytok niekam do tieňa. To isté platí aj pre jarný alebo letný dáždik. Ten môže byť príjemný, ale vysúšanie vybavenia vonkajšieho posedenia už príliš nie. Aj preto si rolovacie tieniace plachty obľúbili majitelia kaviarní a reštaurácií. Tento rok majú aj ďalšie zrejmé dôvody nechávať vonkajšie posedenia a terasy otvorené pre svojich hostí čo možno najdlhšie. V kombinácii so záhradnými plynovými ohrievačmi sú rolovacie tieniace plachty pre tieto účely skutočne ideálnym riešením. Možnosti využitia tieniacich plachiet sme však týmto zďaleka nevyčerpali. Tieniace plachty môžete umiestniť prakticky kdekoľvek no svojom pozemku. Presne tam, kde potrebujete priestor na oddych. Neraz sa však hodí zakryť aj bazén alebo zimnú záhradu. Na verejných priestranstvách potom napríklad ihrisko alebo miesto vo firme vyhradené fajčiarom. Rolovacie tieniace plachty sú rovnako skvelou voľbou pre záhradné párty. Ale tiež napríklad na svadby konané vonku. A to predovšetkým pevné tieniace plachty, ktoré sa ľahšie inštalujú aj demontujú.

Možnosti a mechanizmy rolovania

Ako už sme spomenuli, tieniace plachty môžu byť pevné ako aj rolovacie. Tie druhé sú prirodzene praktickejšie, pretože ich môžete jednoducho skryť vždy, keď je to potrebné či vhodné. A následne ich opäť rýchlo vysunúť späť na svoje miesto. Táto rýchlosť rolovania závisí od toho, či si vyberiete plachtu s motorovým alebo manuálnym rolovaním. Riešenie s manuálnym rolovaním je samozrejme lacnejšie. Pritom dokonca ani nie je príliš náročné na ovládanie. Pri práci s ním si budete pripadať ako námorník. Využíva podobný systém ako plachty na jachte – menovito kosatky alebo geny. V prípade pevných tieniacich plachiet budete mať omnoho jednoduchšiu počiatočnú pozíciu. Celý mechanizmus je zachytený na pevnom bode. Komfort nadovšetko Komfortnejšie je prirodzene použiť riešenie s motorovým navíjaním. To je možné ovládať ako vypínačom na stene, tak aj diaľkovým ovládaním. Vybrať si môžete ovládanie diaľkovým ovládačom alebo dokonca cez aplikáciu v mobile či tablete. Tento typ ovládania je možné potom použiť na diaľku – nech už sa nachádzate kdekoľvek. Zrolujú sa aj automaticky Tieniace plachty spravidla nie sú určené pre ochranu pred snehom alebo silným vetrom. Aby nedošlo k ich poškodeniu, môžu byť vybavené špeciálnymi senzormi. V prípade nepriaznivého počasia sa plachty zatiahnu sami. Takéto riešenia vás uchránia od škôd, ktoré môže spôsobiť taká odtrhnutá plachta.
rolovacia tieniaca plachta

Rolovacia tieniaca plachta

Materiály a ich údržba

Kvalita materiálov, ktoré sa používajú pre tieniace plachty, býva rôzna. My však predávame a inštalujeme iba preverené kvalitné a stále materiály, ktoré vám vydržia veľa rokov. Aj napriek tomu je potrebné priebežne sa o plachty starať. Kvôli poveternostným vplyvom môže časom dôjsť k zašpineniu materiálu. Znečistenie je možné pomerne ľahko odstrániť neutrálnymi čistiacimi prostriedkami. Hrubé nečistoty sa nikdy nesnažte čistiť kefou. Mohli by ste poškodiť povrch tkaniny a negatívne ovplyvniť jej odolnosť voči vode. Pokiaľ ide o kovové prvky, ako sú stĺpy a držiaky na steny, tu nie je potrebná žiadna špeciálna starostlivosť. Každopádne ak sa o svoju tieniacu plachtu budete starať v súlade s našimi inštrukciami, bude jej životnosť porovnateľná s trvácnosťou pevných strešných konštrukcií.

Montáž a konštrukcie tieniacich plachiet

Možnosti montáže tieniacich plachiet sú variabilné a pri dodržaní určitých pravidiel a zásad si plachtu aj zručný kutil isto zvládne nainštalovať sám. Napriek tomu je istejšie a rýchlejšie využiť naše montážne služby. Montáž v našom podaní trvá bežne iba niekoľko hodín, ktoré vy zatiaľ môžete investovať do niečoho užitočnejšieho. V závislosti na veľkosti plachty aj špecifikách zakrývaného priestoru rozlišujeme rôzne možnosti inštalácie, či už priamo do steny alebo na stĺpy osadené do zeme. Všetky potrebné komponenty máme samozrejme v ponuke a dokážeme sa prispôsobiť vašim predstavám, ak je to technicky realizovateľné.
tieniaca plachta

Tieniaca plachta

K základným pravidlám inštalácie patrí správna voľba bodov pre ukotvenie. Tie by mali byť v prípade pevnej plachty pokračovaním uhlopriečok plachty. Pri rolovacej tieniacej plachte je situácia trochu zložitejšia a často si odbornú montáž priamo vyžaduje. Pri montáži predovšetkým väčších rozmerov plachiet je nutné myslieť aj na elektroinštaláciu a osvetlenie. V prípade rolovacej tieniacej plachty nesmieme zabudnúť na správne umiestnenie motoru. Poradíme vám s výberom materiálu, ovládania aj s realizáciou Máte záujem o kúpu tieniacej plachty, ale máte ešte ďalšie otázky? Obráťte sa na nás a my vám poradíme. Rovnako vám na základe vašich plánov a projektu spočítame náklady na vybudovanie vami zvoleného riešenia. Postaráme sa aj o profesionálnu montáž pri rodinných domoch, podnikoch a reštauračných zariadeniach. Rolovacia tieniaca plachta je dnes hitom, ktorý tak rýchlo nezostárne.

Reklama na výklade potrebuje silnú výzvu k akcii

Na získanie pozornosti okoloidúcich máte len okamih. Výzva k akcii (Call To Action – CTA) je populárny nástroj marketingu. Predstavuje spôsob, ktorým sa predajca snaží ovplyvniť publikum a motivovať ho, napr. k okamžitému nákupu.

Ak dobre poznáte svoju cieľovú skupinu, určite dobre rozumiete potrebám vašich zákazníkov. Využite tieto znalosti pri zostavovaní ponuky. Pre vašich potenciálnych zákazníkov bude výzva presvedčivejšia, keď ponúknete riešenie ich potreby.

Pripravili sme pre vás 12 tipov, ako vytvoriť neprehliadnuteľnú, silnú a presvedčivú výzvu k akcii, ktorá zvýši váš predaj.

1. Identifikujte svoj cieľ

Každá reklama by mala mať konkrétny cieľ. Rozhodnite sa, čo chcete zákazníkom ponúknuť najviac. Či chcete ponúknuť ku káve croisant zdarma, alebo ku každej bunde dávate druhú iba za euro. Nikdy neuvádzajte naraz viac odlišných ponúk.

2. Správa musí byť jasná a zrozumiteľná

Výzva k akcii by mala jasne povedať, čo od zákazníka chcete. Zákazník z nej musí ľahko pochopiť, čo má urobiť a aký konkrétny prospech zo svojho konania bude mať. Snažte sa vytvoriť v zákazníkovi potrebu váš produkt kúpiť. Nezabúdajte, že v jednoduchosti je sila.

3. Zvýšte atraktivitu ponuky benefitom

Doplňte vašu reklamu o benefit naviac. Dodatočne tak zvýšite motiváciu zákazníka kúpiť ponúkaný produkt. Uveďte napríklad výšku zľavy, darček zadarmo alebo zaradenie do súťaže.

4. Vytvorte pocit naliehavosti

Ľudia sú dnes zaneprázdnení. Aj keď majú záujem o vašu ponuku, môžu sa snažiť odložiť nákup na neskôr. To môže pre vás znamenať premárnenú príležitosť na získanie zákazníka. Vytvorenie pocitu naliehavosti vašej ponuky je skvelý spôsob, ako zabrániť zaváhaniu. Dosiahnete ho časovým obmedzením platnosti ponuky – “Ponuka platí do 15. októbra” alebo limitovaním ponuky množstvom tovaru – “Ponuka platí do vypredania zásob”.

5. Povedzte zákazníkom, čo majú robiť

Nebojte sa povedať, čo od zákazníka chcete a začnite oznam slovesom. Väčšina ľudí na to dobre reaguje.

6. Použite pozitívne oslovenie

Keď už ste získali pozornosť, ešte musíte vyvolať záujem. Pozitívne oslovenie je osvedčená metóda, ako vytvoriť presvedčivú správu, ktorá v publiku vyvoláva správne emócie. Predávate kávu? Ale tú predsa predáva každý. Prečo by teda potenciálny zákazník mal chcieť kávu práve u vás? Čím sa odlišujete od ostatných? Tým, že viete uspokojiť konkrétnu potrebu. Vyvolajte pozitívne emócie a túžbu – “Vstúpte a vychutnajte si chvíľu oddychu pri šálke lahodnej kávy”.

7. Buďte stručný

Všetky texty musia byť dobre čitateľné a zrozumiteľné. Sústreďte sa na jeden cieľ a obmedzte počet oznámení. Nesnažte sa na váš výklad vypísať obsah vášho sortimentu. Riadky textu by mali byť jednoduché a výstižné, úplné vizuálne aj významovo. Z príliš veľa informácií môže byť publikum zmätené. Obmedzením počtu možností, znížite množstvo úsilia potrebného na konečné rozhodnutie zákazníka. Upozornite hlavne aký prospech, úžitok zákazník získa nákupom u vás.

8. Jedna výzva na akciu

Snažte sa v každej reklame obmedziť iba na jednu výzvu k akcii. Inak môžu byť zákazníci zmätení a nebudú vedieť jednoznačne, čo chcete aby urobili. To však neznamená, že jedna reklama nemôže obsahovať rovnakú výzvu k akcii vyjadrenú viacerými spôsobmi. V skutočnosti je to dobrý nápad, ako zvýšiť šancu, že si ju zákazník všimne.

9. Čistý a vzdušný dizajn

Grafický návrh polepu výkladu musí byť prehľadný a vzdušný, aby mohla vaša výzva k akcii vyniknúť. Priestor okolo kľúčového prvku by mal byť homogénny alebo prázdny, aby neodvádzal pozornosť. Vašu správu môžete zvýrazniť orámovaním alebo iným zvýrazňujúcim grafickým prvkom. Používajte štandardné prvky firemnej identity a váš obvyklý tón komunikácie s cieľovou skupinou.

10. Doplňte smerové podnety

Pozícia vašej výzvy k akcii hrá dôležitú úlohu. Optimálne je umiestniť ju približne vo výške očí. Ak výzvu z nejakého dôvodu umiestnite mimo zorného poľa, pohyb očí publika môžete usmerniť použitím šípiek, dizajnových prvkov s náznakom pohybu či fotografie osoby ukazujúcej želaným smerom.

Na presmerovanie pohľadu tam, kam chcete môžete ale využiť aj zvedavosť a vrodené podvedomé reakcie ľudí. Vyobrazením osoby, ktorá sa pozerá smerom k vašej výzve umiestnenej mimo ich zorného poľa sa inštinktívne pozrú, na čo sa pozerá.

11. Použite kontrastné farby a dobre čitateľný font

Na výzvu k akcii použite výraznú kontrastnú farbu voči podkladu. Text by mal byť dostatočne veľký. Najvhodnejší je jednoduchý tučný font, ako napr. Arial Black, ktorý je dobre čitateľný. Vyhnite sa rôznym ozdobným fontom.

12. Experimentujte

Buďte originálny a kreatívny. Použite svoju fantáziu. Hrajte sa so znením textu a frázami. Využívajte text, obrázky a grafické prvky efektívne. Ubezpečte sa, že celá plocha vášho výkladu je zmysluplne využitá a rozmiestnenie jednotlivých prvkov vašej reklamy je v rovnováhe. Nenechajte sa odradiť. Keď máte pocit, že reklama na vašom výklade neprináša očakávaný efekt, navrhnite novú a sledujte, aký vplyv má na vývoj vášho predaja.

Verím, že niektoré z týchto informácií budú pre vás užitočné pri tvorbe vašej úspešnej reklamy. Ak nemáte dostatok skúseností, chcete zvýšiť účinnosť vašich reklám alebo sa chcete dozvedieť viac o tom, ako vám môžeme pomôcť zvýšiť počet zákazníkov, kontaktujte nás ešte dnes.


Páči sa vám tento článok?

Pokojne ho použite na svojom webe. Stačí, ak na konci článku uvediete tento text s hypertextovým odkazom:

Reklama na výklade potrebuje silnú výzvu k akcii | reklamné.sk
Článok prevzatý z https://reklamne.sk/uzitocne-tipy/reklama-na-vyklade-potrebuje-silnu-vyzvu-k-akcii/