Dámske oblečenie

Výber dámskeho prádla

Ako si správne vybrať dámske spodné prádlo

Výber spodného prádla často podceňujeme. Napriek tomu, že nákupmi vrchných vrstiev oblečenia možno trávime až neprimerane veľa času, stáva sa nám, že keď sa pustíme do nákupu podprsenky alebo nohavičiek, nejak príliš sa tým nezaoberáme. Hlavne nech už je to za nami. No vzhľadom na to, že aj spodné prádlo určuje, ako dobre či zle sa cez deň budeme fyzicky cítiť, je to veľká chyba. Zrejme poznáte pojem „funkčné prádlo“. V užšom zmysle slova ide o termoprádlo určené pre športové alebo extrémne výkony najmä v chladnom počasí, či už hovoríme o lyžovaní, behu alebo horskej turistike. Lenže popritom by sme nemali zabúdať na to, že funkčné by malo byť každé spodné prádlo. Nefunkčná bielizeň sa totiž môže skôr či neskôr negatívne podpísať na našom zdraví či psychickej pohode.

Pozor na zlú veľkosť podprsenky

Vašu konfekčnú veľkosť zrejme dobre ovládate, veď to asi nie je prvýkrát, čo si kupujete podprsenku cez internet. Lenže ako každé telo, aj ženské telo sa v priebehu času mení, a tak nie je od veci si pripomenúť, ako to s tými veľkosťami vlastne máme. Na premeranie vám bude stačiť iba krajčírsky meter a tabuľka, ktorú nájdete pri každom jednom modeli podprsenky na e-shope modneveci.sk. Meter by mal byť pri meraní vo vodorovnej polohe – ak ho napríklad v oblasti chrbta posuniete hore alebo dole, môže skresľovať. Prvým meraným údajom je obvod pod prsiami. Podotýkame tesne pod prsiami. Akonáhle je meter natiahnutý, ale neškrtí vás, je to znamenie, že meriate správne. Väčšinou vám vyjde číslo, ktoré odpovedá rozmeru 70 – 90. Druhý rozmer – obvod cez prsia, sa meria v najširšom bode pŕs, respektíve hrudníka, a podľa našej tabuľky vám nakoniec vyjde príslušné písmeno, povedzme od A do F. Ak ste merali dobre, príde vám presne taká podprsenka, ktorá vám padne ako na mieru. Nikde vám nebude padať ani vás nebude tlačiť a vy sa v nej celý deň budete cítiť pohodlne.

Aj nohavičky je možné vybrať zle

Aj dámske nohavičky si môžete vybrať nesprávne, aj keď zistiť tú správnu veľkosť zase nie je taký problém. Stačí len, opäť krajčírskym metrom, zmerať obvod bokov v ich najširšej časti a budete vedieť, akú veľkosť si máte kúpiť. Pri výbere nohavičiek by ste sa mali orientovať hlavne podľa strihu. Asi už sama viete, ktorý vám vyhovuje najviac. Alebo by ste chceli vyskúšať niečo nové? Z ponuky e-shopu si vyberiete napríklad pohodlné klasické dámske nohavičky pre každodenné nosenie, ktoré môžu byť nízke, stredné alebo vysoké, čo je definované výškou ich horného lemu. Nohavičky brazilky zakrývajú asi polovicu zadočku a vyzerajú popritom veľmi sexi. Tangá z ponuky tohto e-shopu nepôsobia lacno a sú určené nielen pre sebavedomejšie ženy. Napriek tomu si mnohé ženy myslia, že tangá nie sú pre ne, pretože vlastne vôbec nie sú pohodlné. Ale keď si už na ne raz zvyknete, zistíte, že aj tie sú vhodné napríklad na celodenné cesty či do práce. A nakoniec musíme spomenúť boxerky s nízkym sedom, v ktorých sa tiež budete celý deň cítiť veľmi dobre – ak si teda vyberiete tú správnu veľkosť. Všetky druhy nohavičiek sú dostupné v rôznych farebných aj materiálových variantách. Kúpite tak napríklad modely s čipkami ako ozdobou alebo celé čipkované alebo kúsky z hladkých materiálov, či už jednofarebné alebo vzorované. Okrem klasických podprseniek a nohavičiek nájdete v ponuke na modneveci.sk v kategórii dámske spodné prádlo tiež podprsenky pre ženy s veľkými prsiami, ďalej teplé ponožky, pančuchy či pyžamá, ale tiež špeciálnu sekciu s ponukou erotického spodného prádla.