Užitočné tipy

sada ručného náradia

Vybavte si dielňu, nech zakaždým nemusíte za susedom

V každom mužovi drieme domáci majster, či už si to prizná alebo nie. Možno máte to šťastie, že bývate na dome a máte prístup k domácej dielni, ale aj keby nie, je treba si vyhradiť priestor aspoň v kúte panelákovej pivnice. Možno si poviete, že na nejaké domáce opravy a úpravy nemáte bunky a existujú predsa oveľa šikovnejší domáci majstri. Ale väčšina mužov prosto má tú hrdosť na to, že buchne do stola a zaumieni si, že na vŕtanie poličky predsa žiadneho cudzieho chlapa nepotrebuje. Okrem toho, ak máte malého syna, bude vo vás chcieť vidieť svoj vzor. Lenže čo s tým, keď ste jednu polovicu dielne napožičiavali susedom a druhú ste ani nikdy nemali? Vyhrňte si rukávy, urobte si inventúru toho, čo máte a čo ešte potrebujete, a zhodnoťte, v akom stave je vaša „povinná výbava“ domáceho majstra. Či už ste práve postavili dom a chystáte sa dielňu zariaďovať od nuly, alebo ste čo to zdedili po predkoch alebo pôvodných majiteľoch nehnuteľnosti, je nasledujúci súpis práve pre vás.

Najprv si upracte

Začnite tým, že svoju dielničku upracete. Roztrieďte náradie na použiteľné a nepoužiteľné a druhú kategóriu hneď vyhoďte. Nezapratávajte si priestor vecami, o ktorých tušíte, že už ich nikdy nebudete používať. Tie ostatné potom pekne odložte do pracovného stola. Ak žiadny nemáte, môžete jeden kúpiť tu. A ak nemáte priestor na pracovný stôl, bude vám stačiť dielenský vozík, v prípade ešte menších – napríklad pivničných – priestorov aj systémové kontajnery, teda skôr príručné kufre alebo organizéry na náradie, ktoré sa veľmi prakticky dajú skladať na seba.

Čo kúpiť z ručného náradia

Na základe skúseností mnohých majstrov odporúčame všetko potrebné ručné náradie zohnať pekne v rámci jednej veľkej sady. Nielenže ušetríte – hromadná kúpa vyjde vždy lacnejšie – ale zároveň budete mať všetko upratané na jednom relatívne malom priestore. A hlavne všetko bude mať svoje konkrétne stanovené miesto. V tejto komplexnej sade náradia môžete nájsť okrem iného nasledujúce vybavenie:
 • kliešte – rôzne druhy vrátane kombinovaných, plochých alebo krimplovacích,
 • nožnice,
 • pilník,
 • ručnú rámovú pílku vrátane náhradnej čepele,
 • skrutkovače – opäť rôzne druhy pre rôzne účely vrátane jedného s vymeniteľnými bitmi,
 • bity a bitové adaptéry,
 • kladivo,
 • meter,
 • posuvné meradlo,
 • kľúče – otvorené vrátane jedného nastaviteľného, šesťhranné (imbusy) a kľúč na zapaľovaciu sviečku,
 • dláta a dierkovače,
 • a iné.
Možno si poviete, že toľko vecí ani nevyužijete, ale prečo nemať spoločne so základnou výbavou aj nejaký ten bonus naviac? Dierkovače alebo kľúč na zapaľovaciu sviečku sa možno nezíde hneď teraz, ale zase v kompletnej sade nebude zaberať žiadne extra miesto. Ak však už nejaké to ručné náradie máte, je asi zbytočné kupovať ho znovu. Preto odporúčame nakúpiť si sady tých konkrétnych typov náradia, ktoré vám „v portfóliu“ chýbajú. Či už ide o vidlicové kľúče, kliešte alebo gola kľúče. A určite nezabudnite ani na stolný zverák, ktorý náleží do samostatnej kategórie.
výbava domáceho majstra

Listová píla patrí do výbavy domáceho majstra

Z elektrického náradia vám stačí pár vecí

Čo sa týka elektrického náradia, bude vám na univerzálne domáce hobby práce stačiť pár vecí. Ak sa považujete za „informovaných laikov“ alebo dokonca profesionálov nejakej oblasti (napríklad zvarovaní či lakovaní), pravdepodobne už viete, čo na to potrebujete, a pravdepodobne už to aj doma máte. No úplným základom je samozrejme akumulátorový skrutkovač alebo rovno akumulátorová vŕtačka, bez ktorých sa žiadny domáci majster nezaobíde. Okrem toho si môžete vybrať aj z rôznych druhov brúsok, ktoré sa hodia pre rôzne účely. Do povinnej výbavy odporúčame multifunkčnú brúsku s trojuholníkovou plochou, alebo uhlovú brúsku, ktorú okrem brúsenia využijete aj na rezanie. Viac informácii o náradí pre domácich majstrov, ďalšie užitočné články, odporúčania, kvalitné výrobky a odborné poradenstvo nájdete na stránke denny.sk, prevádzkovanú spoločnosťou Denny Trans s.r.o.
Prebíjanie odpadov Vranov

Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou

Keď sa objavia problémy s upchatým odtokom alebo kanalizáciou a zlyhali všetky pokusy o ich svojpomocné riešenie, potrebujete sa spoľahnúť na pomoc tímu skúsených krtkovačov. Prebíjanie odpadov Vranov – firma, ktorá už dlhé roky poskytuje výnimočné inštalatérske služby jednotlivcom, rodinám a podnikom vo vašom regióne.

Rodinný podnik Prebíjanie odpadov Vranov s tradíciou

S viac ako 10 ročnými skúsenosťami v oblasti prebíjania odpadov, by mohol byť miestny rodinný podnik presne to, čo je potrebné na rýchlu, spoľahlivú a profesionálne odvedenú prácu.

Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou ako osvedčený poskytovateľ čistenia odpadov a inštalatérskych a služieb vďaka profesionálnemu vybaveniu a rozsiahlym vedomostiam o všetkých záležitostiach týkajúcich sa problematiky kanalizácií a septických systémov, je pripravený a vybavený na zvládnutie aj tých najzložitejších problémov. Okrem toho sme vám k dispozícii 24 hodín denne.

Zavolajte nám kedykoľvek

Máte problém s odtokom, odpadovým potrubím či kanalizáciou? Neváhajte, zodvihnite telefón a kedykoľvek nám zavolajte, aby ste zistili, čo pre vás Prebíjanie odpadov Vranov môže urobiť. Sme presvedčení, že dokážeme spoľahlivo odstrániť drvivú väčšinu havárií a porúch a prispôsobiť sa možnostiam vášho rozpočtu.

Chápeme, aké je nepríjemné zápasiť s pomalým odtekaním odpadovej vody alebo upchatou kanalizáciou a vieme, ako dôležité je rýchlo a efektívne ich vyčistiť alebo opraviť. Asi ani nemusíme hovoriť, že ak sa upchatý odtok nelieči, môže viesť k ďalšiemu poškodeniu a omnoho väčším problémom.

Zázračný čistič odpadov – Prebíjanie odpadov Vranov

Zázračný čistič odpadov – Prebíjanie odpadov Vranov

Nehovoriac o tom, že svojpomocné pokusy o odstránenie problému pomocou zvonu alebo chemických prostriedkov môžu viesť k poškodeniu vášho bytového vybavenia alebo dokonca k ohrozeniu vášho zdravia.

Máte upchatý odtok, odpadové potrubie alebo kanalizáciu? Zavolajte nám ešte dnes a spoločne naplánujeme prebíjanie vašich odpadov.

Bežné príčiny upchatých odtokov

Zanesené odtokové rúrky a potrubia sú jedným z najbežnejších problémov v domácnosti. Zvyčajne im však ľudia nevenujú dostatočnú pozornosť, kým úplne neparalyzujú celú domácnosť. Bublajúci či pomaly odtekajúci odtok však môže rýchlo prerásť do veľkých problémov, ak tieto problémy s odpadovým potrubím nebudú bezodkladne vyriešené.

Asi posledná vec, ktorú chcete zažiť, je pretečenie splaškových odpadových vôd, ktoré môžu spôsobiť ďalšie problémy a viesť k rozsiahlym a nákladným opravám. Väčšine havárií je možné pritom zabrániť včasným rozpoznaním príčin upchatia odtoku.

Najčastejšie príčiny upchatého odpadového potrubia v domácnosti:

 • vlasy,
 • masť, olej, mydlo, pracie prostriedky,
 • zvyšky potravín,
 • drobné predmety,
 • korene stromov,
 • hygienické potreby, obrúsky, handry, toaletný papier,
 • a mnohé naozaj skvostné kuriozity.
zanesený odtok - prebíjanie odpadov vranov

zanesený odtok – prebíjanie odpadov vranov

Ako zabrániť upchatiu odpadového potrubia

Domácnosti často trpia nedostatočnou údržbou odpadového systému. Upchatý odtok vo všeobecnosti predstavuje jednu z najväčších nepríjemností. Prebíjanie odpadov nie je zrovna činnosťou, ktorej sa chcete venovať.

Aj preto má väčšina z nás rada ľahké a rýchle riešenia. Je oveľa lákavejšie vybehnúť do obchodu a kúpiť zázračné riešenie vo fľaši. Veď v reklame vyzerá vyčistenie odtoku tak jednoducho – za pár minút času a niekoľko eur. Pritom tieto prostriedky spôsobujú viac problémov ako úžitku a navyše sú toxické a niekedy je manipulácia s nimi dokonca nebezpečná.

Profesionálne prebíjanie odpadov Vranov – to je špičkový servis

Uvedomujeme si, že nie je príjemné nechať vstúpiť cudzie osoby do súkromia vášho domova alebo firmy. Keď už však musí k tomu dôjsť, tak očakávate, že vaši hostia budú zdvorilí a ohľaduplní.

K svojmu okoliu sa v tíme prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou vždy správame úctivo a zdvorilo – bez ohľadu na to, či vykonávame služby v byte, dome alebo v kancelárskych priestoroch. Chápeme, že je našou povinnosťou prísť včas, pracovať efektívne, s pozitívnym prístupom a nechať našich zákazníkov, aby mohli byť úplne spokojní s prácou, ktorú sme vykonali.

Niekoľko tipov, ako môžete zabrániť upchatiu odpadov:

 • Pravidelne z odtokov odstraňujte vlasy a zvyšky, ktoré by sa mohli hromadiť v potrubí. Odporúčame do odtokov vložiť sitká na zachytávanie zvyškov potravín, vlasov a iného odpadu.
 • Nevylievajte do odtoku olej alebo mastnotu, pretože v odpadovom potrubí vytvára nánosy, ktoré sa postupne hromadia a umožňujú v potrubí uviaznuť ďalším predmetom.
 • Pokiaľ sa vám pri umývaní riadu do odpadu dostanú zvyšky jedla, nechajte chvíľu tiecť studenú vodu, aby pevné zvyšky spláchli a odplavili celou dĺžkou odpadového potrubia.
 • Nesplachujte väčšie množstvo toaletného papiera po použití toalety. V žiadnom prípade nesplachujte dámske hygienické výrobky alebo detské plienky. Okrem toho, že môžu upchať toaletu, dokážu takto odstaviť aj celý kanalizačný systém.
 • Do záchoda nikdy nevyhadzujte šupky zo zemiakov, banánov či pomarančov, vaječné škrupiny ani usadeninu z kávy. Na tie odporúčame radšej použiť domáci kompostér.

Niekoľko ďalších rád od tímu prebíjanie odpadov Vranov na záver

Splachujte iba toaletný papier a vyhnete sa upchatému záchodu

Problém s upchatým odpadom nie je práve milou záležitosť a každý by sa jej najradšej obišiel oblúkom. Napriek tomu sa často objavia i tieto „neduhy“ a nám nezostáva nič iné, ako vzniknutú situáciu vyriešiť. Obraciame sa na inštalatérov – krtkovačov, prípadne sa chopíme opráv ako domáci kutili. No čo robiť, aby sme problému s kanalizáciou predišli?

V mnohých prípadoch to vôbec nie je zložité. Ponúkneme vám jednoduché rady, ako sa vyhnúť upchatému záchodu a ako riešiť nepríjemnosti s tým spojené.

Toaletný papier je špeciálny výrobok, aj keď vyzerá tuctovo

Na začiatok platí, splachujte iba toaletný papier! Ide o dôležitý tip, pokiaľ sa nechcete neustále trápiť upchatým odpadom. Toaletný papier sa po kontakte s vodou začne roztápať a následne sa rozkladá vo vyhnívacej nádrži.

Zatiaľ čo tento produkt je špeciálne navrhnutý na rozklad, to isté nemožno povedať o hygienických vreckovkách, mokrých obrúskoch, prípadne dámskych hygienických potrebách, ako sú vložky a tampóny.

Vodou nafúknutý problém v kanalizácii

Niektoré z týchto produktov majú tendenciu napúšťať sa vodou a zväčšovať svoj objem, čím sa veľmi ťažko rozkladajú. Ďalším problémom, ktorý spôsobuje upchatie záchodu býva i splachovanie väčších kusov potravín. Ale ako nám prezradili priatelia z krtkovanie Bratislava, v odpadovom potrubí neraz narazia na aj handry či dokonca tričká.

Spravíte dobre, ak sa budete daným postupom vyhýbať. Potraviny môžete vyhadzovať na kompost, nie do záchoda!

Zvon – starší brat prebíjania odpadov

Pokiaľ vás postihol problém s neodtekajúcim odtokom a vy si neviete dať rady, máme pre vás postup, ako sa s upchatým odpadom popasovať. Skôr ako oslovíte službu na prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou, skúste ako prvé použiť zvon. Vytvoríte ním podtlak, ktorý upchávku posunie. Ak budete mať šťastie, upchatý odpad sa uvoľní.

V niektorých prípadoch ani opakované pokusy o prebíjanie odpadu so zvonom nemusia zabrať. Aj keď to neodporúčame, no môžete skúsiť siahnuť po chemikáliách.

Obávaná a škodlivá chemická bomba niekedy pomôže

Pred použitím chémie sa musíte zbaviť všetkej prebytočnej vody v toalete. Je potrebné ju odčerpať až do dna pomocou hadičky, prípadne malého čerpadla. Následne nalejte do misy roztok. Kúpte si overené produkty a riaďte sa radami na príbalovom letáčiku (nádobe).

Pokiaľ je manipulácia s nimi veľmi riziková, nehazardujte a radšej si zavolajte na pomoc krtkovača, ktorý má dlhoročné skúsenosti. Ak sa chcete vyhnúť chemikáliám, no naďalej trváte na vlastnej oprave, na prebíjanie odpadov skúste ešte použiť mechanického krtka (inštalatérsku pružinu).

Pokiaľ sa sa však voda neustále hromadí v záchodovej mise pri každom ďalšom spláchnutí, pravdepodobne je odtok zapchaný niekde hlbšie, kde ste sa pri prebíjaní odpadu nedostali.

Problémy s upchatým potrubím odstráni prebíjanie odpadov Vranov

V tomto prípade je dobré objednať si inštalatéra, ktorý si osvojil prebíjanie odpadov ako svoje remeslo a so vzniknutým problémom sa popasuje určite lepšie, ako vy.

Vyhnite sa upchatému záchodu prevenciou. Nesplachujte potraviny a hygienické potreby, ktoré do toalety nepatria. Obzvlášť sa vyhnite potravinám ako cestoviny a ryža, ktoré viažu vodu.

Múka v odpadovom potrubí ako dokonalé lepidlo

Nepríjemná je i múka, ktoré dokáže v kombinácii s vodou vytvoriť neželané lepidlo. Problémy môžu narobiť aj spomínané hygienické potreby, ktoré rapídne zväčšujú svoj objem.

Taktiež sa vyhnite splachovaniu kondómov. Latex sa  nerozpúšťa, navyše sa môžu kondómy ľahko naplniť vzduchom alebo vodou, natiahnuť sa a spôsobiť neželané problémy.

V regióne vám poskytujeme nasledovné služby: Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou, Čistenie kanalizácií Trebišov, Vývoz žumpy Svidník, Čistenie lapača tukov Stropkov, Čistenie odpadov Sobrance, Čistenie odtoku Snina, Inštalatéri Rožňava, Prebíjanie odpadov Prešov, Tlakové čistenie odpadov Poprad, Čistenie sifónov Michalovce, Výmena stupačiek Medzilaborce, Krtkovanie Košice, Odsávanie žumpy Humenné, Havarijná služba Bardejov.

Tieto cenné informácie a odporúčania vám priniesol krtkovač Huglo.

rolovacie tieniace plachty
rolovacie tieniace plachty

Rolovacie tieniace plachty · prekrytie záhrad a terás

Rolovacie tieniace plachty začali byť v posledných rokoch veľmi populárne a v určitých scenároch využitia dokonca v určitej miere nahrádzajú tradičné rolety a markízy. Rovnako vhodné sú na súkromné záhrady, ako tienenie terás a posedení. Alebo tiež na prekrytie verejných priestranstiev pred  kaviarňami či reštauráciami, prípadne pre optické predelenie vchodov do sídiel firiem.

Na čo slúžia rolovacie tieniace plachty

Leto roku 2020 bolo veľmi náročné z pohľadu poveternostných vplyvov. Júlové dažde a prehánky prešli do augustových horúčav. A isto nám dáte za pravdu, že ani jeden z týchto rozmarov počasia nie je pre sedenie pod otvoreným nebom príliš vhodný. V oboch prípadoch sa tak musíme nejakým spôsobom chrániť, aj keď z rôznych dôvodov. Nie každý má ale svoju terasu alebo priestory pred letnou kuchyňou možnosť prekryť pevnou strechou. Niekedy je to drahé, inokedy nepraktické a neraz do toho majú čo hovoriť pamiatkari alebo stavebný úrad. V takýchto situáciách je dobré popremýšľať o nejakom vhodnom riešení. Rolovacie tieniace plachty majú ešte tú výhodu, že ich môžete môžete pomerne jednoducho premiestniť na iné miesto, v prípade, že to bude potrebné. Ráno si tak môžete užívať mierneho slniečka. Akonáhle začne slnko páliť, skryjete ho za plachtu. A vy sa tak nemusíte presúvať sa dovnútra alebo zložito sťahovať záhradný nábytok niekam do tieňa. To isté platí aj pre jarný alebo letný dáždik. Ten môže byť príjemný, ale vysúšanie vybavenia vonkajšieho posedenia už príliš nie. Aj preto si rolovacie tieniace plachty obľúbili majitelia kaviarní a reštaurácií. Tento rok majú aj ďalšie zrejmé dôvody nechávať vonkajšie posedenia a terasy otvorené pre svojich hostí čo možno najdlhšie. V kombinácii so záhradnými plynovými ohrievačmi sú rolovacie tieniace plachty pre tieto účely skutočne ideálnym riešením. Možnosti využitia tieniacich plachiet sme však týmto zďaleka nevyčerpali. Tieniace plachty môžete umiestniť prakticky kdekoľvek no svojom pozemku. Presne tam, kde potrebujete priestor na oddych. Neraz sa však hodí zakryť aj bazén alebo zimnú záhradu. Na verejných priestranstvách potom napríklad ihrisko alebo miesto vo firme vyhradené fajčiarom. Rolovacie tieniace plachty sú rovnako skvelou voľbou pre záhradné párty. Ale tiež napríklad na svadby konané vonku. A to predovšetkým pevné tieniace plachty, ktoré sa ľahšie inštalujú aj demontujú.

Možnosti a mechanizmy rolovania

Ako už sme spomenuli, tieniace plachty môžu byť pevné ako aj rolovacie. Tie druhé sú prirodzene praktickejšie, pretože ich môžete jednoducho skryť vždy, keď je to potrebné či vhodné. A následne ich opäť rýchlo vysunúť späť na svoje miesto. Táto rýchlosť rolovania závisí od toho, či si vyberiete plachtu s motorovým alebo manuálnym rolovaním. Riešenie s manuálnym rolovaním je samozrejme lacnejšie. Pritom dokonca ani nie je príliš náročné na ovládanie. Pri práci s ním si budete pripadať ako námorník. Využíva podobný systém ako plachty na jachte – menovito kosatky alebo geny. V prípade pevných tieniacich plachiet budete mať omnoho jednoduchšiu počiatočnú pozíciu. Celý mechanizmus je zachytený na pevnom bode. Komfort nadovšetko Komfortnejšie je prirodzene použiť riešenie s motorovým navíjaním. To je možné ovládať ako vypínačom na stene, tak aj diaľkovým ovládaním. Vybrať si môžete ovládanie diaľkovým ovládačom alebo dokonca cez aplikáciu v mobile či tablete. Tento typ ovládania je možné potom použiť na diaľku – nech už sa nachádzate kdekoľvek. Zrolujú sa aj automaticky Tieniace plachty spravidla nie sú určené pre ochranu pred snehom alebo silným vetrom. Aby nedošlo k ich poškodeniu, môžu byť vybavené špeciálnymi senzormi. V prípade nepriaznivého počasia sa plachty zatiahnu sami. Takéto riešenia vás uchránia od škôd, ktoré môže spôsobiť taká odtrhnutá plachta.
rolovacia tieniaca plachta

Rolovacia tieniaca plachta

Materiály a ich údržba

Kvalita materiálov, ktoré sa používajú pre tieniace plachty, býva rôzna. My však predávame a inštalujeme iba preverené kvalitné a stále materiály, ktoré vám vydržia veľa rokov. Aj napriek tomu je potrebné priebežne sa o plachty starať. Kvôli poveternostným vplyvom môže časom dôjsť k zašpineniu materiálu. Znečistenie je možné pomerne ľahko odstrániť neutrálnymi čistiacimi prostriedkami. Hrubé nečistoty sa nikdy nesnažte čistiť kefou. Mohli by ste poškodiť povrch tkaniny a negatívne ovplyvniť jej odolnosť voči vode. Pokiaľ ide o kovové prvky, ako sú stĺpy a držiaky na steny, tu nie je potrebná žiadna špeciálna starostlivosť. Každopádne ak sa o svoju tieniacu plachtu budete starať v súlade s našimi inštrukciami, bude jej životnosť porovnateľná s trvácnosťou pevných strešných konštrukcií.

Montáž a konštrukcie tieniacich plachiet

Možnosti montáže tieniacich plachiet sú variabilné a pri dodržaní určitých pravidiel a zásad si plachtu aj zručný kutil isto zvládne nainštalovať sám. Napriek tomu je istejšie a rýchlejšie využiť naše montážne služby. Montáž v našom podaní trvá bežne iba niekoľko hodín, ktoré vy zatiaľ môžete investovať do niečoho užitočnejšieho. V závislosti na veľkosti plachty aj špecifikách zakrývaného priestoru rozlišujeme rôzne možnosti inštalácie, či už priamo do steny alebo na stĺpy osadené do zeme. Všetky potrebné komponenty máme samozrejme v ponuke a dokážeme sa prispôsobiť vašim predstavám, ak je to technicky realizovateľné.
tieniaca plachta

Tieniaca plachta

K základným pravidlám inštalácie patrí správna voľba bodov pre ukotvenie. Tie by mali byť v prípade pevnej plachty pokračovaním uhlopriečok plachty. Pri rolovacej tieniacej plachte je situácia trochu zložitejšia a často si odbornú montáž priamo vyžaduje. Pri montáži predovšetkým väčších rozmerov plachiet je nutné myslieť aj na elektroinštaláciu a osvetlenie. V prípade rolovacej tieniacej plachty nesmieme zabudnúť na správne umiestnenie motoru. Poradíme vám s výberom materiálu, ovládania aj s realizáciou Máte záujem o kúpu tieniacej plachty, ale máte ešte ďalšie otázky? Obráťte sa na nás a my vám poradíme. Rovnako vám na základe vašich plánov a projektu spočítame náklady na vybudovanie vami zvoleného riešenia. Postaráme sa aj o profesionálnu montáž pri rodinných domoch, podnikoch a reštauračných zariadeniach. Rolovacia tieniaca plachta je dnes hitom, ktorý tak rýchlo nezostárne.

Reklama na výklade potrebuje silnú výzvu k akcii

Na získanie pozornosti okoloidúcich máte len okamih. Výzva k akcii (Call To Action – CTA) je populárny nástroj marketingu. Predstavuje spôsob, ktorým sa predajca snaží ovplyvniť publikum a motivovať ho, napr. k okamžitému nákupu.

Ak dobre poznáte svoju cieľovú skupinu, určite dobre rozumiete potrebám vašich zákazníkov. Využite tieto znalosti pri zostavovaní ponuky. Pre vašich potenciálnych zákazníkov bude výzva presvedčivejšia, keď ponúknete riešenie ich potreby.

Pripravili sme pre vás 12 tipov, ako vytvoriť neprehliadnuteľnú, silnú a presvedčivú výzvu k akcii, ktorá zvýši váš predaj.

1. Identifikujte svoj cieľ

Každá reklama by mala mať konkrétny cieľ. Rozhodnite sa, čo chcete zákazníkom ponúknuť najviac. Či chcete ponúknuť ku káve croisant zdarma, alebo ku každej bunde dávate druhú iba za euro. Nikdy neuvádzajte naraz viac odlišných ponúk.

2. Správa musí byť jasná a zrozumiteľná

Výzva k akcii by mala jasne povedať, čo od zákazníka chcete. Zákazník z nej musí ľahko pochopiť, čo má urobiť a aký konkrétny prospech zo svojho konania bude mať. Snažte sa vytvoriť v zákazníkovi potrebu váš produkt kúpiť. Nezabúdajte, že v jednoduchosti je sila.

3. Zvýšte atraktivitu ponuky benefitom

Doplňte vašu reklamu o benefit naviac. Dodatočne tak zvýšite motiváciu zákazníka kúpiť ponúkaný produkt. Uveďte napríklad výšku zľavy, darček zadarmo alebo zaradenie do súťaže.

4. Vytvorte pocit naliehavosti

Ľudia sú dnes zaneprázdnení. Aj keď majú záujem o vašu ponuku, môžu sa snažiť odložiť nákup na neskôr. To môže pre vás znamenať premárnenú príležitosť na získanie zákazníka. Vytvorenie pocitu naliehavosti vašej ponuky je skvelý spôsob, ako zabrániť zaváhaniu. Dosiahnete ho časovým obmedzením platnosti ponuky – “Ponuka platí do 15. októbra” alebo limitovaním ponuky množstvom tovaru – “Ponuka platí do vypredania zásob”.

5. Povedzte zákazníkom, čo majú robiť

Nebojte sa povedať, čo od zákazníka chcete a začnite oznam slovesom. Väčšina ľudí na to dobre reaguje.

6. Použite pozitívne oslovenie

Keď už ste získali pozornosť, ešte musíte vyvolať záujem. Pozitívne oslovenie je osvedčená metóda, ako vytvoriť presvedčivú správu, ktorá v publiku vyvoláva správne emócie. Predávate kávu? Ale tú predsa predáva každý. Prečo by teda potenciálny zákazník mal chcieť kávu práve u vás? Čím sa odlišujete od ostatných? Tým, že viete uspokojiť konkrétnu potrebu. Vyvolajte pozitívne emócie a túžbu – “Vstúpte a vychutnajte si chvíľu oddychu pri šálke lahodnej kávy”.

7. Buďte stručný

Všetky texty musia byť dobre čitateľné a zrozumiteľné. Sústreďte sa na jeden cieľ a obmedzte počet oznámení. Nesnažte sa na váš výklad vypísať obsah vášho sortimentu. Riadky textu by mali byť jednoduché a výstižné, úplné vizuálne aj významovo. Z príliš veľa informácií môže byť publikum zmätené. Obmedzením počtu možností, znížite množstvo úsilia potrebného na konečné rozhodnutie zákazníka. Upozornite hlavne aký prospech, úžitok zákazník získa nákupom u vás.

8. Jedna výzva na akciu

Snažte sa v každej reklame obmedziť iba na jednu výzvu k akcii. Inak môžu byť zákazníci zmätení a nebudú vedieť jednoznačne, čo chcete aby urobili. To však neznamená, že jedna reklama nemôže obsahovať rovnakú výzvu k akcii vyjadrenú viacerými spôsobmi. V skutočnosti je to dobrý nápad, ako zvýšiť šancu, že si ju zákazník všimne.

9. Čistý a vzdušný dizajn

Grafický návrh polepu výkladu musí byť prehľadný a vzdušný, aby mohla vaša výzva k akcii vyniknúť. Priestor okolo kľúčového prvku by mal byť homogénny alebo prázdny, aby neodvádzal pozornosť. Vašu správu môžete zvýrazniť orámovaním alebo iným zvýrazňujúcim grafickým prvkom. Používajte štandardné prvky firemnej identity a váš obvyklý tón komunikácie s cieľovou skupinou.

10. Doplňte smerové podnety

Pozícia vašej výzvy k akcii hrá dôležitú úlohu. Optimálne je umiestniť ju približne vo výške očí. Ak výzvu z nejakého dôvodu umiestnite mimo zorného poľa, pohyb očí publika môžete usmerniť použitím šípiek, dizajnových prvkov s náznakom pohybu či fotografie osoby ukazujúcej želaným smerom.

Na presmerovanie pohľadu tam, kam chcete môžete ale využiť aj zvedavosť a vrodené podvedomé reakcie ľudí. Vyobrazením osoby, ktorá sa pozerá smerom k vašej výzve umiestnenej mimo ich zorného poľa sa inštinktívne pozrú, na čo sa pozerá.

11. Použite kontrastné farby a dobre čitateľný font

Na výzvu k akcii použite výraznú kontrastnú farbu voči podkladu. Text by mal byť dostatočne veľký. Najvhodnejší je jednoduchý tučný font, ako napr. Arial Black, ktorý je dobre čitateľný. Vyhnite sa rôznym ozdobným fontom.

12. Experimentujte

Buďte originálny a kreatívny. Použite svoju fantáziu. Hrajte sa so znením textu a frázami. Využívajte text, obrázky a grafické prvky efektívne. Ubezpečte sa, že celá plocha vášho výkladu je zmysluplne využitá a rozmiestnenie jednotlivých prvkov vašej reklamy je v rovnováhe. Nenechajte sa odradiť. Keď máte pocit, že reklama na vašom výklade neprináša očakávaný efekt, navrhnite novú a sledujte, aký vplyv má na vývoj vášho predaja.

Verím, že niektoré z týchto informácií budú pre vás užitočné pri tvorbe vašej úspešnej reklamy. Ak nemáte dostatok skúseností, chcete zvýšiť účinnosť vašich reklám alebo sa chcete dozvedieť viac o tom, ako vám môžeme pomôcť zvýšiť počet zákazníkov, kontaktujte nás ešte dnes.


Páči sa vám tento článok?

Pokojne ho použite na svojom webe. Stačí, ak na konci článku uvediete tento text s hypertextovým odkazom:

Reklama na výklade potrebuje silnú výzvu k akcii | reklamné.sk
Článok prevzatý z https://reklamne.sk/uzitocne-tipy/reklama-na-vyklade-potrebuje-silnu-vyzvu-k-akcii/