Domácnosť

Prebíjanie odpadov Vranov

Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou

Keď sa objavia problémy s upchatým odtokom alebo kanalizáciou a zlyhali všetky pokusy o ich svojpomocné riešenie, potrebujete sa spoľahnúť na pomoc tímu skúsených krtkovačov. Prebíjanie odpadov Vranov – firma, ktorá už dlhé roky poskytuje výnimočné inštalatérske služby jednotlivcom, rodinám a podnikom vo vašom regióne.

Rodinný podnik Prebíjanie odpadov Vranov s tradíciou

S viac ako 10 ročnými skúsenosťami v oblasti prebíjania odpadov, by mohol byť miestny rodinný podnik presne to, čo je potrebné na rýchlu, spoľahlivú a profesionálne odvedenú prácu.

Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou ako osvedčený poskytovateľ čistenia odpadov a inštalatérskych a služieb vďaka profesionálnemu vybaveniu a rozsiahlym vedomostiam o všetkých záležitostiach týkajúcich sa problematiky kanalizácií a septických systémov, je pripravený a vybavený na zvládnutie aj tých najzložitejších problémov. Okrem toho sme vám k dispozícii 24 hodín denne.

Zavolajte nám kedykoľvek

Máte problém s odtokom, odpadovým potrubím či kanalizáciou? Neváhajte, zodvihnite telefón a kedykoľvek nám zavolajte, aby ste zistili, čo pre vás Prebíjanie odpadov Vranov môže urobiť. Sme presvedčení, že dokážeme spoľahlivo odstrániť drvivú väčšinu havárií a porúch a prispôsobiť sa možnostiam vášho rozpočtu.

Chápeme, aké je nepríjemné zápasiť s pomalým odtekaním odpadovej vody alebo upchatou kanalizáciou a vieme, ako dôležité je rýchlo a efektívne ich vyčistiť alebo opraviť. Asi ani nemusíme hovoriť, že ak sa upchatý odtok nelieči, môže viesť k ďalšiemu poškodeniu a omnoho väčším problémom.

Zázračný čistič odpadov – Prebíjanie odpadov Vranov

Zázračný čistič odpadov – Prebíjanie odpadov Vranov

Nehovoriac o tom, že svojpomocné pokusy o odstránenie problému pomocou zvonu alebo chemických prostriedkov môžu viesť k poškodeniu vášho bytového vybavenia alebo dokonca k ohrozeniu vášho zdravia.

Máte upchatý odtok, odpadové potrubie alebo kanalizáciu? Zavolajte nám ešte dnes a spoločne naplánujeme prebíjanie vašich odpadov.

Bežné príčiny upchatých odtokov

Zanesené odtokové rúrky a potrubia sú jedným z najbežnejších problémov v domácnosti. Zvyčajne im však ľudia nevenujú dostatočnú pozornosť, kým úplne neparalyzujú celú domácnosť. Bublajúci či pomaly odtekajúci odtok však môže rýchlo prerásť do veľkých problémov, ak tieto problémy s odpadovým potrubím nebudú bezodkladne vyriešené.

Asi posledná vec, ktorú chcete zažiť, je pretečenie splaškových odpadových vôd, ktoré môžu spôsobiť ďalšie problémy a viesť k rozsiahlym a nákladným opravám. Väčšine havárií je možné pritom zabrániť včasným rozpoznaním príčin upchatia odtoku.

Najčastejšie príčiny upchatého odpadového potrubia v domácnosti:

 • vlasy,
 • masť, olej, mydlo, pracie prostriedky,
 • zvyšky potravín,
 • drobné predmety,
 • korene stromov,
 • hygienické potreby, obrúsky, handry, toaletný papier,
 • a mnohé naozaj skvostné kuriozity.
zanesený odtok - prebíjanie odpadov vranov

zanesený odtok – prebíjanie odpadov vranov

Ako zabrániť upchatiu odpadového potrubia

Domácnosti často trpia nedostatočnou údržbou odpadového systému. Upchatý odtok vo všeobecnosti predstavuje jednu z najväčších nepríjemností. Prebíjanie odpadov nie je zrovna činnosťou, ktorej sa chcete venovať.

Aj preto má väčšina z nás rada ľahké a rýchle riešenia. Je oveľa lákavejšie vybehnúť do obchodu a kúpiť zázračné riešenie vo fľaši. Veď v reklame vyzerá vyčistenie odtoku tak jednoducho – za pár minút času a niekoľko eur. Pritom tieto prostriedky spôsobujú viac problémov ako úžitku a navyše sú toxické a niekedy je manipulácia s nimi dokonca nebezpečná.

Profesionálne prebíjanie odpadov Vranov – to je špičkový servis

Uvedomujeme si, že nie je príjemné nechať vstúpiť cudzie osoby do súkromia vášho domova alebo firmy. Keď už však musí k tomu dôjsť, tak očakávate, že vaši hostia budú zdvorilí a ohľaduplní.

K svojmu okoliu sa v tíme prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou vždy správame úctivo a zdvorilo – bez ohľadu na to, či vykonávame služby v byte, dome alebo v kancelárskych priestoroch. Chápeme, že je našou povinnosťou prísť včas, pracovať efektívne, s pozitívnym prístupom a nechať našich zákazníkov, aby mohli byť úplne spokojní s prácou, ktorú sme vykonali.

Niekoľko tipov, ako môžete zabrániť upchatiu odpadov:

 • Pravidelne z odtokov odstraňujte vlasy a zvyšky, ktoré by sa mohli hromadiť v potrubí. Odporúčame do odtokov vložiť sitká na zachytávanie zvyškov potravín, vlasov a iného odpadu.
 • Nevylievajte do odtoku olej alebo mastnotu, pretože v odpadovom potrubí vytvára nánosy, ktoré sa postupne hromadia a umožňujú v potrubí uviaznuť ďalším predmetom.
 • Pokiaľ sa vám pri umývaní riadu do odpadu dostanú zvyšky jedla, nechajte chvíľu tiecť studenú vodu, aby pevné zvyšky spláchli a odplavili celou dĺžkou odpadového potrubia.
 • Nesplachujte väčšie množstvo toaletného papiera po použití toalety. V žiadnom prípade nesplachujte dámske hygienické výrobky alebo detské plienky. Okrem toho, že môžu upchať toaletu, dokážu takto odstaviť aj celý kanalizačný systém.
 • Do záchoda nikdy nevyhadzujte šupky zo zemiakov, banánov či pomarančov, vaječné škrupiny ani usadeninu z kávy. Na tie odporúčame radšej použiť domáci kompostér.

Niekoľko ďalších rád od tímu prebíjanie odpadov Vranov na záver

Splachujte iba toaletný papier a vyhnete sa upchatému záchodu

Problém s upchatým odpadom nie je práve milou záležitosť a každý by sa jej najradšej obišiel oblúkom. Napriek tomu sa často objavia i tieto „neduhy“ a nám nezostáva nič iné, ako vzniknutú situáciu vyriešiť. Obraciame sa na inštalatérov – krtkovačov, prípadne sa chopíme opráv ako domáci kutili. No čo robiť, aby sme problému s kanalizáciou predišli?

V mnohých prípadoch to vôbec nie je zložité. Ponúkneme vám jednoduché rady, ako sa vyhnúť upchatému záchodu a ako riešiť nepríjemnosti s tým spojené.

Toaletný papier je špeciálny výrobok, aj keď vyzerá tuctovo

Na začiatok platí, splachujte iba toaletný papier! Ide o dôležitý tip, pokiaľ sa nechcete neustále trápiť upchatým odpadom. Toaletný papier sa po kontakte s vodou začne roztápať a následne sa rozkladá vo vyhnívacej nádrži.

Zatiaľ čo tento produkt je špeciálne navrhnutý na rozklad, to isté nemožno povedať o hygienických vreckovkách, mokrých obrúskoch, prípadne dámskych hygienických potrebách, ako sú vložky a tampóny.

Vodou nafúknutý problém v kanalizácii

Niektoré z týchto produktov majú tendenciu napúšťať sa vodou a zväčšovať svoj objem, čím sa veľmi ťažko rozkladajú. Ďalším problémom, ktorý spôsobuje upchatie záchodu býva i splachovanie väčších kusov potravín. Ale ako nám prezradili priatelia z krtkovanie Bratislava, v odpadovom potrubí neraz narazia na aj handry či dokonca tričká.

Spravíte dobre, ak sa budete daným postupom vyhýbať. Potraviny môžete vyhadzovať na kompost, nie do záchoda!

Zvon – starší brat prebíjania odpadov

Pokiaľ vás postihol problém s neodtekajúcim odtokom a vy si neviete dať rady, máme pre vás postup, ako sa s upchatým odpadom popasovať. Skôr ako oslovíte službu na prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou, skúste ako prvé použiť zvon. Vytvoríte ním podtlak, ktorý upchávku posunie. Ak budete mať šťastie, upchatý odpad sa uvoľní.

V niektorých prípadoch ani opakované pokusy o prebíjanie odpadu so zvonom nemusia zabrať. Aj keď to neodporúčame, no môžete skúsiť siahnuť po chemikáliách.

Obávaná a škodlivá chemická bomba niekedy pomôže

Pred použitím chémie sa musíte zbaviť všetkej prebytočnej vody v toalete. Je potrebné ju odčerpať až do dna pomocou hadičky, prípadne malého čerpadla. Následne nalejte do misy roztok. Kúpte si overené produkty a riaďte sa radami na príbalovom letáčiku (nádobe).

Pokiaľ je manipulácia s nimi veľmi riziková, nehazardujte a radšej si zavolajte na pomoc krtkovača, ktorý má dlhoročné skúsenosti. Ak sa chcete vyhnúť chemikáliám, no naďalej trváte na vlastnej oprave, na prebíjanie odpadov skúste ešte použiť mechanického krtka (inštalatérsku pružinu).

Pokiaľ sa sa však voda neustále hromadí v záchodovej mise pri každom ďalšom spláchnutí, pravdepodobne je odtok zapchaný niekde hlbšie, kde ste sa pri prebíjaní odpadu nedostali.

Problémy s upchatým potrubím odstráni prebíjanie odpadov Vranov

V tomto prípade je dobré objednať si inštalatéra, ktorý si osvojil prebíjanie odpadov ako svoje remeslo a so vzniknutým problémom sa popasuje určite lepšie, ako vy.

Vyhnite sa upchatému záchodu prevenciou. Nesplachujte potraviny a hygienické potreby, ktoré do toalety nepatria. Obzvlášť sa vyhnite potravinám ako cestoviny a ryža, ktoré viažu vodu.

Múka v odpadovom potrubí ako dokonalé lepidlo

Nepríjemná je i múka, ktoré dokáže v kombinácii s vodou vytvoriť neželané lepidlo. Problémy môžu narobiť aj spomínané hygienické potreby, ktoré rapídne zväčšujú svoj objem.

Taktiež sa vyhnite splachovaniu kondómov. Latex sa  nerozpúšťa, navyše sa môžu kondómy ľahko naplniť vzduchom alebo vodou, natiahnuť sa a spôsobiť neželané problémy.

V regióne vám poskytujeme nasledovné služby: Prebíjanie odpadov Vranov nad Topľou, Čistenie kanalizácií Trebišov, Vývoz žumpy Svidník, Čistenie lapača tukov Stropkov, Čistenie odpadov Sobrance, Čistenie odtoku Snina, Inštalatéri Rožňava, Prebíjanie odpadov Prešov, Tlakové čistenie odpadov Poprad, Čistenie sifónov Michalovce, Výmena stupačiek Medzilaborce, Krtkovanie Košice, Odsávanie žumpy Humenné, Havarijná služba Bardejov.

Tieto cenné informácie a odporúčania vám priniesol krtkovač Huglo.