Zdravie a krása

skincare

Kozmetika Herbalife pre váš lepší pocit

Predstavte si svet, v ktorom je o vašu pleť dokonale postarané. Kde vaša pokožka nie je príliš mastná ani príliš suchá a kde vám vďaka kozmetike nepribúdajú vrásky naviac, ale naopak máte krásne hladkú, rozjasnenú a žiarivú pleť. Taký svet si už predstavovať nemusíte. Prináša vám ho kozmetika značky Herbalife.

Nemenej slávna kozmetika od slávneho producenta doplnkov stravy

Herbalife SKIN je ucelený rad kozmetiky od spoločnosti, preslávenej skôr doplnkami stravy. No rovnako stoja za pozornosť práve jej prípravky pre starostlivosť o pleť, ktoré stavajú na prírodnom základe a prinášajú skvelý pomer „ceny a výkonu“. Čo inými slovami znamená, že sa ich kvalita dá smelo, no zároveň oprávnene porovnávať s oveľa drahšími výrobkami konkurenčných značiek kozmetiky. Za zásadné je možné považovať nepoužívanie fosfátov a parabénov, čo už samo o sebe znamená redukciu potenciálnych vedľajších účinkov. Rovnako dôležité je rozdelenie portfólia produktov na riešenia pre ženy s normálnou až suchou pleťou a pre tie s normálnou až mastnou pleťou. Každá žena si tak nájde kozmetiku vhodnú pre jej typ pleti.

Kozmetika Herbalife testovaná špecialistami na dermatológiu

Kozmetické výrobky Herbalife SKIN boli testované špecialistami na dermatológiu, ktorí okrem skutočností uvedených vyššie ocenili aj ich obsah viac ako 15 druhov vitamínov a bylín. Prírodné látky v kozmetike hrajú zásadnú rolu. Aj veľké firmy v posledných rokoch priznávajú, že ich predchádzajúci dôraz na chémiu nebol úplne v súlade s želaniami žien, ktoré si kupovali ich výrobky. Vyrábať kozmetické prípravky na prírodnej báze je dnes trendom, ktorý priťahuje, no v prípade radu Herbalife SKIN určite nejde iba o marketingový ťah. Prírodné a prirodzené zložky kozmetiky sú doplnené o rozjasňujúce esenciálne oleje, ktoré majú sviežu vôňu. Tá vás pri rannej starostlivosti o vašu pleť povzbudí na celý nasledujúci deň. Jednotlivé prípravky radu Herbalife SKIN samozrejme môžete aj navzájom kombinovať a využiť ich pre rôzne fázy čistenia pleti.

Herbalife a denná starostlivosť o všetky typy pleti

O tom, že o pleť sa treba dobre starať, netreba polemizovať. Ženy mávajú pleť citlivejšiu, a tak tej starostlivosti prirodzene potrebujú viac ako muži. Keď svoju pleť zanedbávate, odzrkadlí sa to na vašom celkovom vzhľade. V kombinácii s každodenným stresom potom prichádzate o svoj mladistvý vzhľad rýchlejšie, než by ste mohli za iných okolností. Pre starostlivosť o pleť je však potrebné využívať aj vhodné kozmetické prípravky. Kozmetika s obsahom rôznych alergénov a chemických koktailov skutočne nie je vhodná. Práve tu nastupuje na scénu Herbalife s uceleným radom kozmetiky, ktorý sa ďalej delí na štyri samostatné kategórie. Po prvé tu máme kozmetické prípravky pre každodenné čistenie pleti, medzi ktoré patria Upokojujúci čistiaci prípravok s aloe, Rozjasňujúci čistiaci prípravok s citrusmi, Čistiaca ílová maska s výťažkami z mäty a Instantný ovocný peeling. Druhá kategória zahŕňa iba jediný prípravok, a to Povzbudzujúce bylinkové tonikum, ktoré obsahuje aloe vera, vonia po mandarínkach a jeho špecialitou je nulový obsah alkoholu.

V boji proti vráskam je Herbalife dlhodobo úspešnou značkou

Do tretice to sú prípravky pre redukciu vrások, výživu a ochranu pleti. Sem spadajú Sérum pre redukciu vrások a ďalej krémy pre rôzne účely ako Denný hydratačný krém, Hydratačný krém s ochranným faktorom SPF 30 a Výživný nočný krém. A nakoniec sú súčasťou radu Herbalife SKIN dva prípravky pre zlepšenie okolia očí, a to Hydratačný očný krém a Spevňujúci očný gél. Jednoducho sa s nimi zbavíte opuchov a zredukujete tiež množstvo jemných vrások. Pri väčšine týchto produktov garantujeme pozorovateľné výsledky do siedmich dní, ku ktorým bude patriť najmä celkovo zdravý vzhľad vďaka jemnejšej, hladšej a žiarivejšej pleti. A okrem toho sa budete cítiť lepšie.
hrozná bolesť pankreasu

Bolesti pankreasu určite neignorujte

Pankreas je pomerne malý, ale dôležitý orgán uložený na zadnej stene brušnej dutiny medzi žalúdkom a veľkými brušnými cievami. Produkciou hormónu inzulín, ktorý ovplyvňuje hladinu cukru v krvi a sekrét s vysokým obsahom tráviacich enzýmov. Produkované enzýmy uvoľňuje do tenkého čreva, čo napomáha tráveniu. Závažné zdravotné problémy, ktoré vznikajú pri podráždení alebo zápale pankreasu z rôznych príčin, sú zvyčajne sprevádzané silnými bolesťami.

Ochorenia pankreasu

K podráždeniu pankreasu najčastejšie prispieva nadmerná konzumácia alkoholických nápojov a časté prejedanie sa. Ochorenia môžeme podľa stupňa závažnosti rozdeliť na:
 • podráždenie pankreasu,
 • akútny zápal pankreasu (akútna pankreatitida),
 • chronický zápal pankreasu (chronická pankreatitída).
Najčastejšími príčinami spomínaných ochorení je teda nezdravé stravovanie. Veľmi tučné a vyprážané jedlá a dlhodobá nadmerná konzumácia alkoholu sú faktormi, ktoré tiež často súvisia s obezitou. K podráždeniu pankreasu často dochádza napríklad v období Vianoc alebo pri príležitosti rôznych osláv. Veľké množstvo jedla, predovšetkým tučných pokrmov v kombinácii s alkoholom, pôsobí na pankreas nepriaznivo a môže spôsobiť jeho podráždenie. To treba vnímať ako varovanie. Opakované podráždenie pankreasu môže časom viesť až k chronickému zápalu. Podráždenie pankreasu sa prejaví bolesťou nad pupkom – skôr vľavo a nevoľnosťou. Pokiaľ bezodkladne nezahájite pomerne prísnu diétu, hrozí, že sa vyvinie akútny zápal pankreasu. Niektoré varovné príznaky môžu však tiež upozorňovať na rakovinu pankreasu, pričom ide o málo poznané ochorenie, ktoré sa nie len ťažko lieči, ale aj diagnostikuje. Príznaky karcinómu nie sú špecifické, a preto môžu byť nesprávne interpretované. Príčinu zápalu pankreasu sa niekedy nepodarí zistiť a zápal môže vyvolať celý rad jednotlivých podnetov alebo ich kombinácia, ako napríklad:
 • konzumácia alkoholu,
 • niektoré lieky,
 • žlčníkové kamene,
 • vysoké hladiny vápnika v krvi, napríklad pri hyperaktívnych prištítnych telieskach,
 • poranenie brucha, chirurgický zákrok v brušnej dutine,
 • vysoké hladiny triacylglycerolov v krvi,
 • infekcia,
 • obezita,
 • cystická fibróza.
konzumácia alkoholu

Nadmerná konzumácia alkoholu.

Zápal pankreasu môže byť život ohrozujúci

Upchatie spoločného vývodu pankreasu a žlčových ciest žlčovým kameňom spôsobuje často problémy. Obzvlášť u žien. Pokiaľ dôjde k upchatiu odvodných ciest, sekrét produkovaný pankreasom nemá kam odchádzať. Následne dochádza k jeho aktivácii priamo v pankrease – tráviace enzýmy tak v podstate začnú zvnútra ničiť samotný pankreas. Vzniká prudká bolesť v nadbrušku, ktorá môže vystreľovať až do chrbtice. Pri pohybe alebo kašli sa bolesť môže ešte zhoršovať, naopak v kľude klesá. Nastupuje tiež silná nevoľnosť, zvracanie, nadúvanie a stolica je tukovite mazľavá. Spôsobené je to tým, že tuky bez sekrétu pankreasu v čreve nie sú spracované. Zápal sprevádzajú tiež horúčky. Samotná diéta už v tomto štádiu pacientovi nepomáha a je potrebné bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc. V tomto stave sa neodporúča vôbec nič piť ani jesť, aby sa potiaže ešte nezhoršili. Hrozí tiež nástup život ohrozujúceho šokového stavu s akútnym poklesom krvného tlaku, zrýchlenej činnosti srdca a prehĺbením dýchania. V niektorých prípadoch môže dokonca končiť smrťou.
nezdravé jedlo

Nezdravé jedlo a zlé stravovacie návyky

Čo môže pomôcť pri problémoch s pankreasom?

Ak už máte či nemáte bolesti, povedzme si, čo je dobré na pankreas. Vo všeobecnosti okrem zdravého životného štýlu, môžete podporiť zdravie pankreasu vybranými čajmi a výživovými doplnkami. Tie pokojne môžete užívať aj keď žiadne problémy s pankreasom nemáte. Podporujú správnu funkciu pankreasu na dennej báze. Pokiaľ sa chcete vyhnúť nepríjemným záchvatom, je vhodné užívať vitamíny na pankreas. Kapsule EPAM na pankreas vám pomôžu upraviť činnosť slinivky brušnej – obsahujú účinné látky z rôznych bylín, a vďaka želatínovému obalu nebudete cítiť chuť byliniek, a rozpustia sa tam, kde je to potrebné. Tento prípravok neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky ani dochucovadlá. Určite stojí za to ho vyskúšať a posilniť si zdravie tráviacej sústavy. Viac produktov, ktoré pomôžu podporiť vaše zdravie nájdete v internetovom obchode epam.sk.